Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Génius... Žiarovka... Detské sny... Blik :-)

Publikované 10.10.2017 v 10:40 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 44x

Génius... Žiarovka... Detské sny... Blik :-)

Pýtate sa, ako to všetko spolu súvisí? Na svete bolo, je i bude veľké množstvo ľudí, ktorí svet ovplyvnia. Jednými z nich sme i my. I naše deti sme sa rozhodli inšpirovať k tomu, aby snívali svoje sny.

Pred rokmi tu po zemi kráčal človek s menom Thomas Elva Edison. Skoro všetky deti to meno už počuli. Veď kto doma nevyužíva takú vymoženosť doby ako je žiarovka? Zhíkli však, keď sa dopočuli, že tento človek bol takmer hluchý a vynašiel fonograf -vôbec prvý prístroj, ktorý dokázal zaznamenávať aj reprodukovať zvuk - predchodcu gramofónov, magnetofónov či dnešných CD a Mp3 prehrávačov. Deťom sa páčilo, keď sme im prečítali slová Edisona po zverejnení objavu, pretože paradoxne prvenstvo v tomto smere priznával niekomu inému. „Nebol som prvý, kto vynašiel hovoriaci stroj. To urobil už Boh, tým že stvoril ženu. Ja som však vynašiel prvý hovoriaci stroj, ktorý sa dá aj zastaviť,“ vravel s humorom.

Dalo by sa veľa hovoriť o tomto výnimočnom človeku. To, čím sme chceli deti zaujať však bolo, že napriek neúspechom, ktoré od malička zažíval, nevzdal sa a svetu priniesol vyše 1500 patentov. Prečo? Pretože„Vynálezca potrebuje fantáziu, vedec nie“ – pretože je krásne snívať a sny potom uskutočňovať :-)

A tak začali naše deti snívať – prichádzali s novými nápadmi, ako niečo vylepšiť, snívali o tom, že raz budú cestovať a pri tom maľovať, vymysleli Flypad, vylepšený telegraf a youtube s 3D a dabingom, teleport, ovládacie stroje, facebookoyoutube, robota MYG – robota pomocníka i vzdušné domy a hrady... :-)

Svet detskej fantázie je obrovský. uvidíme, či v budúcnosti niečo z ich nápadov nájde i svoje praktické uplatnenie :-)

No ako by sme mohli tráviť svoj voľný čas, keby sme si nezaskákali cez a pod švihadlom

a nepotrápili sa s básničkami a celkovo s naším dramatickým pásmom? Už aby sme vystupovali i na verejnosti – ale i to sa nezadržateľne blíži :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?