Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

A zas "Deň prvý"

Publikované 18.07.2016 v 19:59 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 100x

Dnes sme sa po týždňovej prestávke opäť vrhli na letné aktivity. Deti si oddýchli, dospeláci tiež, takže energie, ktorou boli jednotlivé aktivity nabité, bolo na rozdávanie.

Témou tohto týždňových stretávok sú štyri živly – zem, oheň, voda, vzduch.

Prvá prišla na rad zem. Priam vedeckým spôsobom sme sa pustili do skúmania všetkého, čo s pojmom zem súvisí. Rozprávali sme sa o tom, čo prináša zem – teda potravu, kovy, na povrchu nej rastú rastliny, v nej sa ukrývajú napr. diamanty a ropa. Vyskúšali sme si vyrobiť recyklovaný papier, naše ruky sa zaborili do hliny a za pomoci intuície deti povyrábali, čo im fantázia dovolila a bolo to ozaj všeličo... Pokúšame sa i o pokus – každé dieťa položilo na vatu semienko a ak sa oň budeme starať, uvidíme, či z neho nakoniec vyklíči nejaká tá rastlinka. Domov si deti odniesli svoje planétky zem, ktoré vyrobili z polystyrénových gúľ a pomaľovali ich akrilovými farbami. Na toto potom nalepili kontinenty.

Nezaobišli sme sa ani bez príbehu o bohu vetrov – Vetrobojovi a Perúnovi – hromovládcovi. Sú to príbehy našich praprapredkov starých Slovenov a deti veľmi zaujali.

Jednotlivé aktivity boli poprepletané hrami ako napr. na pavúka, neodmysliteľný futbal a mnohé iné.

Uvidíme, čo nás čaká zajtra. Určite to bude opäť deň plný zaujímavostí a nových poznatkov.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?