Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Advent, legendy, hry, luk a šípy a ešte veľa iného

Publikované 29.11.2016 v 09:13 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 114x

Čakali by ste, že sme sa opäť niekam vybrali na výlet, alebo makali o sto šesť? Chyba – dnes sme si užili deň voľna :-) Deti si ho zaslúžili, veď pracovali od samotného začiatku roka. Na začiatku nášho stretnutia pri teple krbu sme im prestavili program dňa – práca, práca, práca a zas len práca. Troška sa znepokojili, no hneď pochopili, že to zas až aké vážne nebude. 

Porozprávali sme sa o advente, ktorý nám v nedeľu začal a odvážni dobrovoľníci sa rozhodli namaľovať adventný veniec temperovými farbami so štetcom medzi palcami na nohách. Všetci uznali, že umelci maľujúci ústami a nohami to nemajú vôbec jednoduché, no určite je to zábavné skúsiť si to len tak pre radosť a na skúšku. 

Potom prišiel na pretras sviatok sv. Mikuláša. Vypočuli sme si i legendu o sv. Barborke a zahrali sme si naháňačku. Lenže nie len takú obyčajnú – aby sme sa nehádali, kto bude naháňať, použili sme klasickú vyčítanku o zajačikovi a dvaja vyvolenci dostali penové tyče, s ktorými naháňali ostatných. Kto schytal nejakú tú „ranu“, získal aj penovú tyč a naháňal pre zmenu zas on. Rišo, ktorý nás prišiel pozrieť s tajným poslaním na záver stretnutia, ozvláštnil túto naháňačku prebiehaním pomedzi a popod spomínané tyče tak, aby sa ich deti nedotkli. 

A ako naháňali sv. Barborku neprajní vojaci, tak naši malí svojím dychom naháňali, či skôr odháňali loptičku do brány svojho súpera. 

No neostali sme len pri týchto hrách – po legende o ďalšej svätej - sv. Lucii, sme sa na jej počesť zahrali slepú babu. 


Aby pohybu nebolo málo, v bludisku sme si precvičili i vedenie lopty a takým spôsobom sme zavŕšili naše pohybovky. 


Takto sme prebehli v skratke adventné obdobie spojené s tradíciami. Vianoce sme ponechali budúcnosti. Však nás s nimi čaká ešte veľa veľa práce :-) Na záver ešte deti čakalo príjemné prekvapenie, ktoré pri pohľade na Riša správne vytušili – a síce lukostreľba. Musím uznať, že deti sú veľmi šikovné a učenlivé. Hoci si len zopárkrát vyskúšali držanie luku a šípu a streľbu s nimi na terč, ide im to pekne od ruky.

No uvidíme nabudúce. Deti budú mať opäť špeciálny program – tento si však pripravia zo 75% sami. Uvidíme, ako sa s tým popasujú a ako sa zabavia. Budeme radi, keď spolu dokážu vytvoriť jednu šikovnú, samostatnú a živú skupinku mladých ľudí, vediacich dobre využiť svoj spoločný voľný čas.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?