Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Aha, koľko toho stíhame!

Publikované 06.04.2016 v 08:48 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 109x

Stretnutie našich detí sa začalo opäť písaním aspoň niektorých domácich úloh, ktoré sa nezaobišlo bez vyzvedania predškolákov – asi preto, aby sa dozvedeli, čo ich už od nebezpečne sa blížiaceho septembra čaká :-)

Po takejto povinnej jazde nás už očakávala lekcia angličtiny, ktorú si zobrala za svoju Anička. Spolu sme si pozreli anglickú rozprávku o sloníkovi. Deti však musia okrem zábavy načerpať i novú slovnú zásobu a oprášiť starú - preto sme spoločne preložili celý text a na záver zdôraznili nové slovíčka.

Na to, aby sa deti dokázali sústrediť na ďalšiu sedavú aktivitu, pustili sme sa najprv do Hľadania Pokladu muža srdca preveľkého – teda sv. Gorazda. Spolu so sv. Cyrilom a Metodom sme boli účastníkmi založenia Veľkomoravského učilišťa a spolu s nimi sme putovali cez Blatenské kniežatstvo do Benátok, kde sme vybojovali dišputu s trojjazyčníkmi. Na koniec sme sa sústredili na vety obhajoby našich učiteľov:Či neprichádza dážď od Boha na všetkých rovnako? Ači slnko nesvieti takisto na všetkých?Či rovnako nedýchame na vzduchu všetci? To sa vy nehanbíte uznávať iba tri jazyky a prikazovať, aby všetky ostatné národy a kmene boli slepé a hluché? Povedzte mi,či robíte Boha bezmocným,že to nemôže dať, alebo závistlivým, že to nechce? Na základe týchto slov – všetky ostatné národy a kmene boli slepé a hluché... – sme si zahrali na slepú babu trošku netypicky – s číslami. Zábavy bolo neúrekom a hru skončilo až občerstvenie.

Aby sme urobili niečo pre radosť rodičom, začali sme vyrábať jarné kvietky, ktoré budú od budúceho týždňa kvitnúť na lúke.

A ešte sme stihli našu klasiku – nácvik piesní na vystúpenie. Nakoľko sa blíži míľovými krokmi, deti museli zabrať, ale verím tomu, že výsledok bude krásny a osviežujúci pre všetkých poslucháčov.


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?