Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Akcia Mami, oci, chcem byť rytier zahájená!

Publikované 17.07.2014 v 14:31 v kategórii Novinky, prečítané: 265x

Svoradov prameň
Práve sme sa vrátili zo super vydarenej akcie, ktorá sa udiala za účelom zveľadenia prírody a prehĺbenia medzigeneračných vzťahov, v okolí Svoradovho prameňa na Zobore v Nitre. Akcie sa zúčastnilo okolo 100 ľudí, pričom dobrú polovicu tvorili deti a mládež. Každý zúčastnený bol oboznámený s témou a zmyslom upratovacej aktivity ako aj sa dozvedel niečo viac o organizátorovi (Rytierskom ráde sv. Gorazda) a sponzorovi akcie (Nadácia Orange).
Príhovor na zahájenie akcie predniesla Mgr. Mária Pauková, dobrovoľníčka RRSG, a slávnostnú modlitbu sa pomodlil arcibiskup Augustín. Keďže akcia pri Svoradovom prameni sa konala práve v deň, kedy má sv. Svorad sviatok, vyjadrili sme mu aj poctu a vďaku za jeho účasť na našom národnom kultúrnom dedičstve.
Účasť bola nad naše očakávania a dokonca mnohí ľudia prisľúbili svoju účasť aj na druhej časti projektu Mami, oci, chcem byť rytier!, ktorá sa bude konať v okolí Drážovského kostolíka dňa 7.augusta od 10.hod. Opäť sa budú rozdávať tričká a čaká na vás aj malé prekvapenie :)   
Tiež by sme sa chceli poďakovať aj za účasť pána kameramana z TASR a tešíme sa na záznam, ktorý bude uverejnený v médiách. 

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?