Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Ako sa tvorí scenár k nášmu filmu? Začíname :-)

Publikované 21.01.2020 v 08:37 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 77x

Pondelok bol v Nitre nádherný deň – všade taká hustá hmla ako mlieko. Taký tajuplný svet sa pred nami otváral – do filmu ako stvorený na žiaľ, ale aj bojové scény. Tak som za každým stromom videla skrývajúcich sa vojakov...

No ale my ešte len začíname. Postavy, ktoré budú vo filme vystupovať, už poznáme. Teraz je nutné pustiť sa do samotnej tvorby scenára. Prvú sme si napísali hlavnú myšlienku nášho filmu, ďalej cieľovú skupinu, ktorej bude film venovaný a i „krátky“ príbeh vypovedajúci o samotnom deji. Nuž, „krátky“ je preto, že je až na dve strany. Ale skúste to vy, neskúsení tak ako ja, natlačiť na menej :-D Tento príbeh sme si na našom stretku prečítali. Verte neverte, tí, ktorí sa na dejepise učili o Veľkej Morave, mnohé vedeli, čomu sa môžu ich učitelia tešiť. My vdýchneme učivu dušu :-) A tak po dôkladnom štúdiu sme si ešte rozdelili úlohy – starší to zlizli na doma – do budúceho týždňa rozdelia príbeh na jednotlivé scény, k nim priradia miesto, kde sa budú scény nahrávať a ešte vyberú i nejakú peknú hudbu. Nie je toho málo, ale deti sú šikovné a určite prídu s mnohými dobrými nápadmi.

Keďže je nutné vytvoriť i kulisy a kostýmy, začali sme i s touto tvorivou prácou. Dnes, pretože nás bolo len máličko – niektorí sú chorí, iní odcestovaní - prišli na rad misky. Áno, zahrali sme sa na hrnčiarov. Tie nádobky, ktoré vznikali pod rukami našich detí, sú naozaj krásne. A ešte krásne budú – na budúci týždeň ich budeme maľovať. A tak naše herecké postavy budú mať z čoho vo filme jesť :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?