Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Balíme - koniec cezročných a začiatok letných aktivít :-)

Publikované 20.06.2017 v 09:21 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 52x

Balíme! Toto bolo naše posledné stretko počas cezročných aktivít. Bolo výnimočné, stretli sme sa totiž viacerí, zaspomínali, pre deti sme pripravili tradičné hľadanie pokladu sv. Gorazda...

Prišli deti, ktoré si na jednom stanovišti v tieni stromov pripomenuli, že Cyril a Metod mali niekoľkých učeníkov – medzi nimi aj Gorazda, ktorý im bol blízky a ktorého si vyvolili za svojho nástupcu. Že po ťažkostiach, ktoré mali Cyril a Metod, je nakoniec Gorazd vysvätený za arcibiskupa. Vzápätí však Gorazd aj s učeníkmi musel ujsť do vyhnanstva. Pripomenuli sme si, že Gorazd bol neskôr vysvätený za svätého. Ako na to všetko mohli deti hrať hry? Načo je učenie, keď je mučenie :-) ? My sme im ukázali, aké je ťažké nájsť niekoho, kto je šikovný a múdry – hľadali poschovávané farebné lístočky; to že Viching kládol Gorazdovi a ostatným polená pod nohy si uvedomili, keď napr. skákali vo vreciach alebo za doprovodu hudby si v kruhu čo najrýchlejšie posúvali loptu; ťažký útek do vyhnanstva im zas pripomenulo behanie s loptou medzi nôžkami a ešte ďalšie iné hry.

No ako by to bolo, keby deti na záver nenašli poklad? Pri otváraní truhlice vždy panuje napätie a potom radosť a tak to bolo i tento raz. To však nebolo všetko :-)

Prišli nás navštíviť i naše dobrovoľníčky – Kika aj maličkým synčekom Simonkom a Zuzka. Pred niekoľkými rokmi sme spolu s nimi, Šimonom a Luckou začali prácu s pomocou dobrovoľníkov. Boli to naše prvé lastovičky, s ktorými sme sa veľa naučili keďže už však skončili vysokú školu, ich cesty povedú rôznymi smermi. A my sme im chceli ešte raz poďakovať. Sviečky, torta, deťmi a nami podpísané pohľadnice. Veľká vďaka dievčatám! Želáme im všetko dobré v živote a veľa veľa šťastia :-)

Čo dodať na záver? Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za ich prácu, rodičom za ich obetavosť, deťom za ich prácu, nasadenie a elán.

Prajeme všetkým krásne leto a tešíme sa na tých, ktorí s nami niekoľko prázdninových dní strávia počas letných aktivít - deti, dobrovoľníkov i rodičov :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?