Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Chystáme sa na Vianoce

Publikované 27.11.2014 v 11:19 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 236x

Na minulotýždňovej hodine dramatického krúžku si deti rozdelili úlohy na vianočné vystúpenie, kde deti stvárnia príbeh narodenia malého Ježiška. Trinásť malých hercov už začalo študovať texty a dnes začnú aj s nacvičovaním piesní. Veríme, že plánované predstavenie poteší všetkých ľudí, ktorí sa prídu na neho pozrieť.
Na pondelkovej Výchove k rytierstvu sa deti učili o tom, akým spôsobom môžu vyjadriť svoje túžby a sny. Napísaním listu Ježiškovi vyjadrili nielen svoje očakávania, ale aj svoju osobnosť, nakoľko mali do listu nakresliť alebo napísať aj to, čo by chceli Ježišovi darovať oni. 
Krátkym príbehom, ktorým hodina začínala, sme deti uviedli do atmosféry, ktorú Boh zažíval keď tvoril svet. Ako sa chcel vyjadriť, svoju lásku, cez rastlinky, zvieratká a všetko vôkol nás. No bohužiaľ ľudia Ho nepochopili a tak nám napísal "list," v ktorom sa nám snaží vyjadriť svoj zámer, svoje túžby - a to cez Bibliu. 
A tak sme sa snažili v deťoch vzbudiť záujem aj o čítanie Biblie samotnej, nakoľko aj deti chceli "adresáta" svojho listu tiež spoznávať. Malí rytieri majú veľké srdiečko, ktoré prirodzene túži milovať a byť milované a tak táto téma zaujala všetky zúčastnené vekové kategórie.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?