Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Dary z Nemecka našli svojich príjemcov

Publikované 12.04.2017 v 14:00 v kategórii Charitatívne aktivity, prečítané: 75x

Prišiel čas, kedy sme na základe zoznamov vytriedili humanitárnu pomoc pre jednotlivcov, rodiny a zariadenia sociálnych služieb.

Ako sme už totiž spomenuli v predchádzajúcom príspevku, posledný marcový deň odovzdal pán diakon Joachim z Nemecka Slovenskej katolíckej diakonii, sekcii Starokatolíckej cirkvi na Slovensku, humanitárnu pomoc - vecné dary v podobe oblečenia a hračiek pre deti, oblečenia a ostatných vecí (ako sú kabelky, obuv apod.) pre dospelých a dokonca i jednoduchý, účelný nábytok (postieľku pre dieťa, rozkladacie postele).

Táto materiálna pomoc napokon putovala rodinám s deťmi v meste Nitra i do okolitých obcí v žilinskom a nitrianskom okrese - na Vinodol a do Alekšiniec. Nezabudli sme ani na s nami dlhodobo spolupracujúcu organizáciu YMCA, ktorá má svojich klientov, medzi ktorými sú i ľudia v núdzi, a na zariadenia sociálnych služieb napr. v Klasove, Šoporni a iné.

Chceme sa touto cestou poďakovať riaditeľom všetkých zariadení, ktoré sme navštívili, pretože okrem starostlivosti o svojich klientov sa venujú i obyvateľom obcí, v ktorých ich zariadenia existujú. A keďže sú v zariadeniach takéhoto typu zvyčajne i chránené dielne, na pamiatku sme dostali okrem slov poďakovania i milé upomienkové predmety ako sú napr. farebné srdiečka z drôtu či krásne hríbiky. Tešíme sa, že sa nám cez takúto vzájomnú radosť otvárajú dvere pre ďalšiu spoluprácu.

Zároveň ďakujeme občianskemu združeniu Rytiersky rád sv. Gorazda za poskytnuté priestory na dočasné uskladnenie vecí, jeho pridruženým členom za pomoc pri distribúcii pomoci a i za finančné prostriedky, za ktoré bola pomoc predovšetkým do zariadení privezená.

Na záver sa chceme touto cestou ešte raz čo najsrdečnejšie poďakovať pánovi diakonovi Joachimovi i všetkým veriacim darcom z Nemecka za pomoc pre ľudí, ktorý ju u nás na Slovensku potrebujú.

Ďakujeme!


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?