Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Deň 2.

Publikované 06.07.2016 v 21:16 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 123x

Dnes sme mali deň naozaj plný. Užili sme si jar i leto. Po rozcvičke sme sa vrhli na veľkonočné sviatky a s ňou neodmysliteľne spojenú šibačku. Deti si ju užili naplno - síce nie so šibákmi, ale s penovými tyčami, ktoré si medzi sebou spravodlivo vymieňali.

Potom sme zistili, aké náročné bolo kedysi pranie bez práčky a videli sme, že rovnako ťažké je i udržať loptu na plachte tak, aby nám nespadla na zem.

Po krátkom oboznámení sa s Turícami, významom ohňov na kopcoch a dôležitosťou studničiek sme si také ministudničky a pahreby postavili z toho, čo les – park dal. Detská tvorivosť naozaj nepozná medze. Objavili sme studničku ukrytú v pahrebe, i takú, ktorá mala v sebe zlatú vodu. Ohne horeli skoro v každom ohnisku a voda – či už symbolická alebo pravá - sa ligotala v každej studničke, ktorú deti vystavali. Pred opustením našich ohnísk sme si vyskúšali i aké to je preskakovať svätojánske ohne.

Deťom sme ukázali, ako sa melie múka na ozajstnom mlynčeku na obilie a zrelaxovali sa pri tichej hudbe. Podaktorí pri nej dokonca zadriemkali.

Pred záverečnou sme sa zoznámili s prácou drotárov - stihli sme si totiž ešte vyrobiť z drôtikov rybičky, ktoré sa všetkým naozaj veľmi podarili a ukázali tak, že majú pevnú vôľu pri krotení drôtov i trpezlivosť hodnú zlata.

A ako by to bolo bez tradičného tobogánu či futbalu?

Myslím, že i dnes si deti užili veľa zábavy a domov odchádzali unavené.

Už teraz sa tešíme na zajtrajší výlet na hrad Hrušov, kde sa oboznámime s jeho históriou, krátkou legendou a zahráme si opäť niekoľko tradičných i menej tradičných hier.


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?