Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Deň 4.

Publikované 08.07.2016 v 19:35 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 116x

Prišiel posledný deň našich stretávok – U nás taká obyčaj... zbojníci a víly na Slovensku. Počas štyroch dní sme sa deťom snažili formou hier aj rozhovorov priblížiť život na Slovensku našich predkov. Prešli sme od zimy cez jar, leto až po jeseň. Oživili sme staré tradície, vyskúšali sme si niektoré z tradičných remesiel. Zahrali sme sa niektoré postaršie hry, aj tie „novodobé“.

I dnes sme sa najskôr rozcvičili – predovšetkým ušká a potom i nohy a ruky. Po telesnej rozcvičke nasledovala rozcvička nášho ducha – naučili sme sa niektoré zo znakov hlaholiky a vylúštili sme časť textu písaného týmto naším starobylým písmom. Zahrali sme si hru Hututu, na lastovičky a na mačičku. Aby nám nebolo veľmi teplo, rozpútala sa u nás nespútaná špongiová vojna a potom sa podaktorí vrhli na tobogan. Keďže deti boli kvalitne zašmudlané od trávy, neostávalo nám nič iné, ako ich troška osprchovať :-) V parku sme sa rozhodli ešte na pár chvíľ vrátiť do zimného vianočného obdobia a hľadali sme poklady rozvešané po stromoch. Našťastie sme našli všetky a deti si preto zaslúžili odmenu. Nie však hocijakú. Po krátkej legende o sv. Martinovi sme deťom rozdali cukríky, ktoré si však nesmeli nechať. Každý sa totiž mal podeliť o svoj majetok – v konečnom dôsledku si deti cukríky povymieňali a mali z nich o to väčšiu radosť. Potom sme si ešte stihli zahrať hru krvavé koleno a už na nás čakala Katarínska zábava. Na jej začiatku sme deťom odovzdali poštu, ktorej tradíciu do našich radov priniesli Kika so Zuzkou. Samozrejme nesmeli chýbať darčeky, ktoré každému dieťaťu urobili veľkú radosť – dostali totiž drevenú píšťalku, spoločnú fotku z hradu Hrušov, balíček cukríkov a iné drobnosti spolu s pozvánkou na cezročné aktivity.

Chceli by sme ešte veľmi poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na chode našich aktivít počas tohto prvého týždňa a zaželať deťom krásne prázdniny!

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?