Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Deň detí

Publikované 01.06.2016 v 09:31 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 116x

Deň detí! Každé dieťa sa naň teší. Je to deň plný hier a zábavy. Aj naše deti sa naň úprimne tešia a hoci tento rok pripadá na stredu, my sme si ho oslávili na našom utorkovom stretnutí. Učenie sme nechali na čas bokom a vrhli sme sa na zábavné tvorenie. Deti si nakoniec nevyrobili len jeden obrázok, ale podaktorí aj tri. Každý dostal hlavu, na ktorú si musel nakresliť tváričku – či už veselú, spiacu alebo strašidelnú. Vlásky potom vyfukovali pomocou tuše a celý obrázok dofarbili voskovkami. Vznikli nám tak strapaté hlávky. Malú vzorku nájdete nižšie v galérii fotiek. Však posúďte sami, ako sa im darilo. Potom po krátkej prestávke naplnenej pohybom si deti vypočuli rozprávku o čínskej princeznej, ktorá bola veľmi márnivá a sebecká. Myslela iba na seba a na svoje bohatstvo a šperky. Chcela mať stále viac a výnimočnejšie veci. A tak jedného dňa, keď sa prechádzala po záhrade, zapáčili sa jej kvapky rosy, z ktorých si rozkázala vyrobiť šperky. Nakoniec však pochopila svoje sebectvo a stala sa z nej dobrá a krásna princezná, ktorú mal každý rád. Deti príbeh len hltali a osviežujúco na nich pôsobilo i to, že si mohli zahrať na hudobné nástroje.

A ako by to bolo bez hier? Zahrali sme si napr. Strážca kapusty, Nakresli hada a ešte iné. Dosť sme sa nasmiali, keď nám začala napr. kapusta utekať.

Na záver no i priebežne dostali deti ovocnú bombu, ovocnú drť i čokoládu. Tak sme sa občerstvili a naladili sa na dostávanie darčekov.

Okrem krásneho dreveného šachu, ktorý sa dá hrať vonku, deti dostali od rehoľnej sestričky Ivetky z rehole Rodiny Panny Márie plné vrece krásnych hračiek. Boli tu lopty, autíčka, postavičky, puzzle i farbičky. Srdečná vďaka Ivetke!


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?