Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Deň druhý - Príbeh včely

Publikované 02.07.2019 v 20:12 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 72x

Dnešný deň sa začal presne naopak, ako včerajší. Po krátkom privítaní sme sa rozbehli do parku zahrať si hru Malomocní. Je to úžasná hra, ktorá s našou témou na 100% súvisí. Že ako? Nuž, príroda je znečisťovaná, trpí všetkými možnými postihnutiami od ozónovej diery cez topiace sa ľadovce po smog v ovzduší, chemikálie v pôde i vode... Presne ako my, keď nám odpadli nohy, ruky, či keď sme stratili zrak. Áno, je to hra – deti sa smiali, hlavne keď mali prísť bez nôh do cieľa – no bojovali – váľali sudy, plazili sa, potácali poslepiačky :-) Potom sme nabehli zas na klasiku – rozhovory v tráve, futbal, kartičkové spoločenské hry apod.

Po návrate do nášho úľa sme si s Naomi povedali zaujímavé informácie o včelách v Japonsku – o tom, aké sú európske včely pracovité a dávajú med i 3-4 krát do roka, ako japonské sú síce menšie, no bojovnejšie a dokážu úľ ochrániť i pred samotnými sršňami, o tom, ako európske zbierajú med po jednotlivých druhoch i o tom, že japonské miešajú všetko dokopy :-) Deti počúvali a napokon namaľovali nádherné farebné obrázky i včiel, i mnohé iné.

Poobede sme sa zahrali vodné hry a po nich sme ešte stihli zaujímavý rozhovor na tému Zero waste, separovanie a recyklácia i ochrana životného prostredia. Deťom nie je táto téma vôbec cudzia a majú super postrehy.

A ako pokračuje Príbeh včely? Dnes sme hovorili o Georgovi - chlapíkovi, ktorý žil roku 2007 v USA. Zažil kolaps svojho včelstva a sklamanie z namáhavej práce, ktorá bola nádherná, no nenaplnená...

Nuž, dnešný deň bol naozaj pekný a verím, že každý z nás si zapamätal, čo môže urobiť sám pre ochranu sveta prírody :-) I takto sa učíme o svete prírody a jej ochrany v rámci projektu Pre-ži(vot), ktorý ste skrze grantový program Mením Moje Mesto cez Nitriansku komunitnú nadáciu podporili :-)

A zajtra sa ide na výlet! Nezabudnime si teda dobrú náladu, fľašu vody a šup šup – pozrime sa, ako vyzerá Včelárska paseka :-)


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?