Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Deň posledný

Publikované 22.07.2016 v 19:00 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 130x

Tak predsa prišiel po týždni koniec našich letných aktivít.

Dnes sme spolu skúmali posledný živel – vzduch. Po príbehu o Ikarosovi a Daidalovi sme videli na pokusoch, ako vzduch pôsobí napr. na oheň a čo oheň robí bez vzduchu. Vytvorili sme spoločne veľkého čínskeho draka, ktorý mal naozaj krásny farebný chvost a ohnivú tvár. Vyskúšali sme si zahrať na rôzne hudobné nástroje a počúvali sme, ako sa ich zvonivý a dunivý zvuk šíri vzduchom. A potom po krátkom oddychu k nám prišiel slovenský boh Perún, ktorý deťom po krátkom príhovore daroval darčeky, aby nezabudli na čas strávený spoločne na letných aktivitách.

Objavili sme tak spolu za ten čas štyri živly, ich hodnotu ako jednotlivých síl i vzácnosť a potrebnosť, keď spolu navzájom spolupracujú. Mali sme možnosť si uvedomiť, že tak je to i medzi nami ľuďmi – naša vzájomná pomoc je na osoh všetkým a sebectvo a iné negatívne vlastnosti zas ubíjajú všetko krásne medzi ľuďmi i v prírode.

Veríme, že deťom sa naše aktivity páčili, našli si nových kamarátov, vyskúšali si nové veci, hry a pod. a že sa s niektorými opäť stretneme i počas cezročných aktivít, či možno zas až na budúce leto. Prajeme však teraz všetkým krásne prázdniny a veľa šťastia!

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?