Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Dnes mám sen...

Publikované 06.07.2018 v 18:45 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 131x

Mám sen – sen zmeniť svet na krajšie miesto...

Náš prvý turnus sa skončil a deti sa rozbehli domov. Sú to úžasní, šikovní malí ľudia, ktorí majú veľa svojich vlastných snov. Či už výtvarných, hudobných, spisovateľských, hereckých alebo objaviteľských. Majú sny, ako zmeniť tento svet na krajšie miesto a my sme nesmierne vďační, že sme s nimi mohli prežiť niekoľko krásnych dní. Veľmi si želáme, aby sa ich sny naplnili. A tajne si želáme, aby sme sa s nimi mohli stretávať. S niektorými už o niečo vyše týždňa, so všetkými snáď počas cezročných aktivít, na ktoré Vás srdečne pozývame :-)

A čo sme dnes vlastne okrem snívanie robili? Objavili sme počas objaviteľského dňa – dňa štvrtého – Lego land. Boli sme na výlete v Bratislave a pozreli sme si výstavu lega. Toľko výtvorov z kociek, čo boli tu, som v živote nevidela. Bolo to dokonalé :-)

Deti behali, skúšali, skladali...

Po návrate sme už stihli len špongiovú vojnu a záverečný ceremoniál. A na ňom zaznel hlas:

Som človek, ktorý nie taký ako vy. Som iný a som na to hrdý. A učím svojich blížnych, aby boli tiež hrdí na svoje výnimočné vlastnosti.

Každý z vás je iný, každý je jedinečný. A to je dobre. Je to tak preto, aby sme si navzájom pomáhali, inšpirovali sa a vytvárali spoločne krásny svet.

A ja:

Mám taký sen, že jedného dňa tento národ povstane a začne žiť podľa svojho kréda: „Veríme v túto samozrejmú pravdu, že všetci ľudia sú si rovní.“

Mám sen, že jedného dňa na červených kopcoch Georgie budú môcť synovia dávnych otrokov a synovia dávnych vlastníkov otrokov sedieť pri jednom stole bratstva.

Mám sen, že jedného dňa aj štát Mississippi, štát sužovaný horúčavou žiaru nespravodlivosti a útlaku, bude premenený v oázu slobody a spravodlivosti.

Mám sen, že moje štyri malé deti budú jedného dňa žiť v národe, v ktorom nebudú súdené podľa farby kože, ale podľa ich charakteru.

Dnes mám sen!

Mám sen, že jedného dňa, dole v Alabame, s jej skazenými rasistami, s jej guvernérom, ktorému pery pretekajú slovami o “intervencii” a “zrušení” – jedného dňa práve tam v Alabame budú malí černoškovia a malé černošky môcť chytiť za ruku malých belochov a belošky ako by to byli ich sestry a bratia.

Dnes mám sen!

Dnes mám sen, že jedného dňa bude údolí vyvýšené a každý kopec a hora budú znížené, hrboľaté miesta budú vyhladené a pokrivené miesta narovnané, a „zjaví sa Hospodinova sláva a všetko tvorstvo spoločne uvidí, že prehovorili Hospodinove ústa."

Všetci majme sen. Sen zmeniť svet na krajšie miesto. Sen, kde ľudia si budú rovní. Sen, ktorý sa premení na skutočnosť – vytvorme spoločne – veľkí či malí – svet lásky, pokoja a radosti!

https://www.facebook.com/rytierskyradsvgorazda/?hc_ref=ARQZekLyYi1nsaI_dhzRhxo78VrZNqbKwnNLifTy8jGtzfr-WpEEAaWZB09IcB5vdkY

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?