Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Dnes nastal čas radosti, kedy sa Boh dotýka našich sŕdc...

Publikované 19.12.2017 v 08:51 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 40x

Boh nám v utrpení posiela svoje Slovo skrze svojho Syna. Dnes nastal čas radosti, kedy sa Boh dotýka našich sŕdc...

I tieto slová zazneli na vystúpení v Nitrianskej Strede v zariadení pre seniorov Pokoj a zdravie n.o., ktoré sa konalo v spolupráci so Starokatolíckou cirkvou na Slovensku.Chceli by sme veľmi poďakovať Zuzke Kónyovej a kolektívu i samotným deduškom a babičkám, ktorí nás milo prijali a s láskou si pozreli naše Vianočné pásmo.

Deti hrali ako skúsení malí herci, ktorí sa svojich rolí chopili s usilovnosťou a zodpovednosťou. A tak patrí veľká vďaka aj im.

A čo nás čakalo po návrate do Rytierskeho sídla? No predsa občerstvenie a zas len ďalší rozhovor. Tento raz prišiel na rad Don Bosco – významný človek v oblasti výchovy, prevencie a starostlivosti o mládež. Právom sa mu hovorí otec a učiteľ mládeže. Keďže na začiatok nášho rozhovoru o významných osobnostiach nášho života ukážem deťom portrét dotyčného, o kom bude reč, bolo tak i teraz. Musím uznať, že deti majú prehľad – pri hádaní, o kom bude reč, padlo i meno Bernoláka :-) Nuž, učíme sa :-)

Nuž a aby neostalo iba pri slovách, vrhli sme sa na malé vianočné tvorenie – výrobu Betlehemov, anjelov, prasiatok, somárikov a iných z hliny.

Keď už si deti oddýchli, vystal čas i na vianočné premietanie. Čakáte názov nejakého známeho filmu či rozprávky? Mýlite sa. Veď takých bude na televíznych obrazovkách ešte neúrekom. My sme si pustili niečo naozaj výnimočné – záznam z vystúpenia detí v Alekšinciach. To Vám bolo smiechu a veselosti :-) Bolo to naozaj milé vidieť hercov, ako sa pozerajú na vlastné výkony :-D

Na záver záverečného stretnutia v tomto roku už nám neostávalo iné, iba darovať deťom malý darček v podobe anjelika, ktorého si môžu doma zavesiť, a zaželať si krásne a požehnané sviatky a tešiť sa na stretnutie v roku 2018 :-)

Fotky nájdete na https://www.facebook.com/rytierskyradsvgorazda/


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?