Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Dni zdravia 2017 - projekt Harmónia

Publikované 22.05.2017 v 18:35 v kategórii Naše projekty, prečítané: 91x

V týchto dňoch sa mesto Nitra rozhodlo usporiadať Dni zdravia a náš Rytiersky rád sv. Gorazda, o.z. sa rozhodol opäť úp roku zapojiť i do takéhoto druhu podujatia. Podali sme projekt a bol podporený.

Preto Vás chceme čo najsrdečnejšie pozvať na Dni zdravia, ktoré sa budú konať 25.5.2017 od 13,00 - 16,00 hod. v priestoroch Rytierskeho rádu sv. Gorazda na Chrenovskej 15 v Nitre.

Podujatie organizované nami sa bude skladať z niekoľkých zložiek:

Muzikoterapia- po určitom čase strávenom pri načúvaní relaxačnej hudby si môžete i sami vyskúšať netypické hudobné nástroje. Radi by sme týmto spôsobom vo Vás vzbudili často krát opomínanú intuíciu. Zo skúseností z vlastných i odborných kruhov vieme, že muzikoterapia je jedným z dôležitých aspektov liečenia, relaxácie a získania vnútornej rovnováhy, ktorá má potom veľký vplyv i na fyzickú stránku človeka a jeho zdravie jeho fyzického tela.

Arteterapia- pod vedením lektorky si môžete vyskúšať maľbu na plátne. Podobne ako muzikoterapia tak i arteterapia je založená na uľahčení vyjadrenia pocitov človeka, uvoľňuje napätie, stres a uspokojuje potrebu zmysluplnej činnosti.

Hovorené slovo- ako umenie, tak i reč dokáže ovplyvniť človeka, naladiť jeho vnútro na pokojnú či rušivú frekvenciu. Naším cieľom bude upokojiť, stíšiť, zmierniť stres a každodenné napätie.

Sloboda a (alebo) zodpovednosť - môžete si vypočuť prednášku zameranú na prevenciu negatívneho sociálneho správania určenú mladým ľuďom a i každému z nás.

Sústredíme sa i na tretiu zložku človeka – na jeho zdravý fyzický rast oboznámenie s racionálnym prístupom ku stravovaniu a správnemu životnému štýlu.

Ak si nájdete čas, budeme sa veľmi tešiť zo stretnutia s Vami a Vašimi deťmi. Program je totiž prispôsobený i tým najmenším :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?