Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Dramatický deň - deň tretí :-)

Publikované 04.07.2018 v 18:26 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 146x

Dnes sme si užili deň s veľkým D. Bol to dramaticky dramatický deň.

Deti si po rozcvičke tela rozcvičili i hlavu a ducha. Zoznámili sme sa s:

Som asi jediný, kto vám povie svoje meno – volám sa Samuel Langhorne Clemens. Viete, kto som?

Svoju kariéru som začal ako kníhtlačiar v New York City, Philadelphii, St. Louis a Cincinnati. V rokoch 1857 – 1861 si vyskúšal dobrodružný život na lodi. A tu vznikol môj pseudonym... Znamená totiž jeden z pokrikov, ktorým sa udávala hĺbka rieky bezpečná pre plavbu.

Neskôr som sa začal živiť ako profesionálny novinár, dopisovateľ a spisovateľ.

Moje knihy sú plné fantázie, ktorá sa neskôr premietla do skutočnosti.

Slávnym som sa stal vďaka knihám Dobrodružstvá Toma Sawyera a Dobrodružstvá Huckleberyho Finna.

V slovenčine vyšli aj jeho diela Yankee z Connecticutu na dvore kráľa Artuša, Tajomný cudzinec, Ukradnuté diamanty, Život na Mississippi alebo Listy zo Zeme. Už viete, kto som?

Áno, Mark Twain :-) Na ostatných vybraných spisovateľov žiaľ neprišiel rad – mal nás totiž navštíviť aj Dobšinský a Exupéry. Snáď teda nabudúce :-)

Čas sme využili naplno – podľa scenára každá skupinka nacvičila krátke divadielko a to potom zahrali svojím kamarátom. Scénky boli prevažne vtipné až fest humorné. Videli sme Tri prasiatka v akcii, Medovníkový domček, kde baba Jaga využila aj náš rytiersky krb, rozprávku o Domčeku, v ktorej v mliečnici prebývali všetky druhy zvieratiek až na medveďa, Soľ nad zlato s nešťastnou Maruškou a ešte nešťastnejším kráľom a na záver Labutie jazero bez baletu, no za to s vtipnými medveďmi chytajúcimi rybky v jazere :-)

Škoda, že ste to nevideli, ale záchvaty smiechu sa často ozývali, skrátka vďaka hercom :-)

Park nás i dnes na pol hodinku stihol zavolať na futbal a schladenie sa pod jeho stromami. A potom už len krátky oddych a špongiová vojna. Všetci nej zúčastnení boli poriadne mokrí, ale za to schladení a spokojní v týchto teplých dňoch.

Lala si pre deti pripravila skúšku improvizácie. Najskôr začala s Lukášom scénku vo vlaku a postupne sa nabaľovali herci, nové a nové momenty a zas len ďalšie a ďalšie záchvaty smiechu :-D

Čo nás čaká nabudúce? Výlet J Tak si všetci dobre počas zajtrajšieho dňa voľna oddýchnite a hurá na ďalší, žiaľ už posledný deň prvého turnusu :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?