Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Energoland v Mochovciach navštívil Jánošík :-)

Publikované 18.07.2017 v 20:20 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 56x

No teda! Ako môže vôbec súvisieť Jánošík s atómovou elektrárňou? 

Sotva sme sa dnes stretli, už sme aj utekali s dvomi novými kamarátkami a ich vedúcou Lenkou na autobus na výlet do Energolandu do Mochoviec. 

Privítal nás pán Róbert Herc, ktorý nám robil úžasného sprievodcu po tejto tajomnej krajine plnej tajomstiev týkajúcich sa elektrickej energie. Videli sme 3D film od veľkého tresku cez vznik Zeme, dávnu históriu dinosaurov a našich predkov – i Jánošíka – a prišli sme cez prítomnosť do ďalekej – či možno ani nie tak ďalekej budúcnosti. Priznám sa, že nielen v deťoch, ale i vo mne až hrklo, keď na mňa otvoril papuľu jeden z mäsožravých dinosaurov :-D

Potom sme sa vrhli na rôzne hry – ako stavba mesta so zabezpečením dostatku elektrickej energie – čiže aj stavbou elektrární, ďalej generátor, pri ktorom všetkým vlasy dupkom vstávali, podaktorí si oddýchli v supervajíčkach, kde mohli vidieť film o energii, či dokonca sme vošli do ohromného balóna, v ktorom nám pán Herc porozprával základy o fungovaní atómovej elektrárne. Veľkí sa potom odobrali na poschodie, kde si vypočuli podrobnejšie o týchto zaujímavostiach, s malými sme sa ešte ostali hrať napr. na motorke. Pán Herc nás nakoniec ešte prekvapil milým darčekom v podobe náramku, ktorý sme si hneď navliekli na ruky :-) Veľmi pekne sa týmto ďakujeme i pánovi šoférovi autobusu, ktorý nás bezpečne priviezol tam i späť, i pánovi Hercovi, ktorý svojím pútavým príhovorom zaujal i našich malých poslucháčov :-)

Po návrate do Nitry sme sa po krátkej prestávke vrhli na zdobenie valašiek a tí, ktorí k nám prišli na tento jeden deň, mohli si namaľovať svoj vlastný obraz na plátno. Všetkým sa práce veľmi podarili.

Zajtra nás čaká kopec práce na filme, nakoľko sú rekvizity hotové, môžeme natáčať i také časti filmu, v ktorých vystupujú zbojníci, vojaci, či bohaté a chudobné žienky :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?