Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Herecký autobus... a Halloween

Publikované 24.10.2017 v 09:15 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 48x

Herecký autobus... a Halloween

Herecký autobus... a Halloween
Tak by sa dalo v skratke povedať, čo nás tento krásny deň D postretlo. Že neviete? Pre nás po dlhom čase prišiel ten deň, kedy sme nastúpili do hereckého autobusu (ako si ho deti pred rokmi nazvali) a vydali sme sa na cestu do Nitrianskej Stredy do zariadenia Pokoj a zdravie n.o., kde nás milo privítali. Zuzka Kónyová nás uviedla a aj sa o nás celý čas krásne starala, za čo jej patrí naša veľká vďaka. Deti (Rytierskeho rádu. sv. Gorazda v spolupráci s Mládežníckou organizáciou Starokatolíckej cirkvi na Slovensku) odohrali svoje vystúpenia Rozprávku o repke, za doprovodu hudobných nástrojov predniesli báseň Ranenú brezu a zahrali krátku scénku Vo vlaku o význame a hodnote našich slov a posudzovania druhých. Tieto scénky prelínali skladby zahrané Evičkou na flaute a Andrejkom na gitare. Starkí boli úžasní – počúvali naše ratolesti s láskou a trpezlivosťou. Áno – tréma bola na začiatku veľká, ale myslím, že bez rešpektu, ktorý majú aj veľkí umelci, by deti nepodali taký srdečný výkon :-) Potlesk bol našim deťom krásnou odmenou a keď sa pridala i tá sladká, spokojnosť drobcov bola dokonalá :-)

Po našom návrate naspäť do sídla Rytierskeho rádu sv. Gorazda sme sa zohriali v útulnej klubovničke a pustili sme sa posilnení obedom rovno do práce. Každé dieťa vyfarbilo svoj obrázok a spoločne tak vytvorili krásne farebné jesenné pásmo.

Medzitým sme sa porozprávali o sviatku, ktorý sa v západných krajinách nazýva Halloween. Pôvodne to samozrejme nebol taký komerčný sviatok, ako je tomu dnes. Jeho podstata je oveľa hlbšia a zaujímavejšia, ako len behanie v maskách a pýtanie si sladkostí od susedov a práve to deti zaujalo. Téma duchovného sveta a správna spolupráca s týmto našim fyzickým je veľmi dôležitá a keďže sa blížia novembrové sviatky, je dôležité sa nad ňou zamyslieť.

Potom už však prišiel rad na hry. Hrali sme sa na duchov – deti fúkali do vaty, ktorá symbolizovala ducha a tento im nesmel spadnúť na zem zo stola. Zajedli si bez rúk – len tak ústami z taniera. Niektorí sa zahrali aj s rozprávkovými postavičkami, druhí zas hrali naplno futbal :-)

Myslím, že deti si po takom ťažkom dni, aký sme mali tento raz, naozaj zaslúžia pochvalu. Sú šikovné a odvážne.

Keďže sa na budúci týždeň na nás chystajú jesenné prázdniny, s deťmi sa stretneme až 6.11.2017 v klasickom čase. Už teraz sa na Vás tešíme!

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?