Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Hľadali sme stratený poklad na Nitrianskom hrade

Publikované 25.04.2017 v 09:38 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 99x

Pondelok sa stal výnimočným dňom nielen pre mnohých ľudí na svete, ktorí zažili niečo krásne či vzrušujúce, ale i pre naše deti. Stretli sme sa vo väčšom počte ako zvyčajne, pretože sme sa rozhodli usporiadať výnimočnú udalosť – hľadanie strateného pokladu na Nitrianskom hrade! Pozvali sme i deti, ktoré nás navštevujú počas letných aktivít, ale i také, ktoré zažívajú vo svojich životoch rôzne ťažkosti. Vytvorili sme tak bojovú skupinku mladých rytierov a princezien, ktorí netrpezlivo čakali na to, čo ich čakalo hneď za rohom Župného námestia. Toto bol totiž východzí bod, kde sme sa stretli s našou milou sprievodkyňou pani Hegedušovou z NGuide.

Potom sme pokračovali cez kostol sv. Petra a Pavla, Pribinovo námestie, pohladkanie Corgoňovej nohy, morový stĺp až na samotný hrad do katedrály sv. Emeráma a múzea. Na každom stanovišti si deti vypočuli nielen historické fakty, ale i množstvo zaujímavých legiend. Veľa sa naučili i zasmiali. Výklad bol naozaj pútavý a to, že ho sprevádzalo i hľadanie pokladu s brožúrkou v jednej ruke a perom v druhej kvôli lúšteniu jednotlivých úloh, deti obohatilo po vedomostnej stránke – nehľadiac na to, že sa stretli dávni kamaráti a vytvorili sa i nové priateľstvá.

Chceme ešte raz srdečne poďakovať pani Hegedušovej za napínavý a obohacujúci zážitok, ktorý pre deti znamenal doslovný fyzický kontakt s históriou a deťom zaželať, aby v nich všetky vedomosti ostali a vynorili sa v správnej chvíli, keď ich budú potrebovať – či už v školách ako vedomosti, alebo v živote ako ponaučenia z minulosti od našich predkov :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?