Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Hlinené indiánske misky a indiánska hudba ;-)

Publikované 30.05.2017 v 09:18 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 91x

Poznáte ten pocit, kedy sa zháčite a neviete, či sa Vašim deťom bude aktivita pre ne pripravená páčiť? Presne takto som sa cítila i ja, keď sme sa stretli na poslednom stretnutí. Rozhodla som sa pre modelovanie z hliny. Viem, je to vec, kedy si človek oddýchne, zrelaxuje svoje telo i myseľ... No ako to prijmú deti?

Poviem Vám – fantasticky! Témou bol záver školského roka a rozlúčka s ním. Na zamyslenie sme si dali myšlienku: počas celého roka sme sa stretávali, veľa sme sa naučili, veľa nového sme spoznali, spoznali sme i samých seba a nových kamarátov... Tieto poklady by bolo pekné mať do čoho uložiť. A preto sme si vyrobili hlinené misky rôzne ozdobené vyrezávaním, bodkovaním či dierkovaním a to všetko v tvare ruky. Viem, samozrejme budú misky slúžiť hlavne na cukríky alebo iné dobroty :-P Ale neskôr si deti snáď spomenú i na pôvodný účel misky :-) Jedno je isté – deti si na práci dali naozaj záležať a každá jedna miska je vyjadrením srdca malého umelca.

Keďže sme sa zúčastnili projektu Dni zdravia podporeného Mestom Nitra, deti mali možnosť vyskúšať si netradičné hudobné nástroje, ktoré slúžia originál na muzikoterapiu. Perfektné na tom je to, že mnohí vedeli i na takom ťažkom hudobnom nástroji, ako je panova flauta, kde treba správne našpúliť pery a pod správnym uhlom jemne fúknuť, zahrať rôzne melódie a všetky tóny im zneli čisto. Zaujala ich aj dažďová palica, ocean drum či okarínu.

Keďže žijeme zdravo, neznamená to, že to nebude chutné – deti ochutnali prázdninový žihľavový sirup. Myslím, že bol výborný, pretože ho vypili oveľa viac, ako inokedy mätou ochutenej vody :-D

No a ako by to vyzeralo bez športových aktivít? Rozhodli sme sa, že deťom dáme na konci školského roka voľnosť vo výbere hier, čím chceme stmeliť ich skupinu a podporiť priateľstvo. Samozrejme tak vyhrala naháňačka a šplhanie po tyči. Deti sú hravé, pružné a plné síl. Uvidíme, ako sa im bude dariť zas na budúci týždeň a už teraz sa na ne tešíme :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?