Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Letíme do vesmírnych výšin našich snov ako Gagarin

Publikované 22.11.2017 v 11:38 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 38x

Prší, je sychravo, no v našich srdciach planie ohník, ktorý vydáva teplo. Teplo odvahy, snov. S našimi deťmi sme sa rozprávali o sebaovládaní, disciplíne a dosahovaní snov. Ako príklad nám poslúžil životný príbeh Jurija Gagarina. Kto by ho nepoznal? Je to človek, ktorý aj napriek ťažkému detstvu a prekážkam počas žiackych liet dosiahol jedinečný úspech. Splnil sa mu úžasný sen. Veď kto o sebe môže povedať, že bol prvým človekom vo vesmíre? Kto sníva, tomu sa sny plnia. Kto sníva pre dobro druhých, ten bude mať vždy možnosti žiť krásny život. A hoci nie vždy ide všetko ako po masle a ťažkosti sa len sypú, keď budeme s vďačnosťou bojovať za lepší svet, šťastie si na nás počká :-)

Takýmto úsilím je v posledných dňoch i nácvik vianočného pásma. Deti sa s ním pasujú naozaj statočne a verím tomu, že výsledný efekt bude krásny a urobí mnohým radosť :-)

Ale neverte tomu, že sa len učíme, mučíme a trápime. Deti si vždy nájdu čas na futbal, tanec a zábavu :-) A na budúce? Už sa teším na všetkých malých veľkých bojovníkov za dobrý svet :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?