Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Letíme na krídlach zo Skalnatého plesa rovno na nácviky :-D

Publikované 28.11.2017 v 09:59 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 41x

Dnes sme opäť vyleteli do vesmírnych výšin fyziky v kombinácii s umeleckým svetom. Nezrozumiteľné, však? Vysvetlenie je ale veľmi jednoduché.

Pozvali sme sa na návštevu práce pani RNDr. Ľudmily Pajdušákovej, CSc. na Skalnaté pleso rovno do Vysokých Tatier. Všetky tituly tejto pani som uviedla úmyselne, pretože si ich všetky získala svojou usilovnosťou.

A práve toto bola téma dňa – usilovnosť.

Jeden druhému sme sa priznali, že radi leňošíme, no tiež sme si priznali, že s usilovnosťou ďalej zájdeme. Presne ako náš vzor pondelkového stretnutia.

Zaujímavosťou v našom príbehu, okrem životného príbehu pani Pajdušákovej je i to, že túto pani poznal za svojich mladých liet i náš arcibiskup Augustín, ktorý brigádnicky pracoval na Lomnickom štíte v spoločnosti Elektrovod. Spolu so svojím otcom a partiou robotníkov tu stavali stožiare, ktoré mali viesť elektrický prúd do tej doby vedený káblami po zemi. Tieto však často poškodzovali kamzíky, preto sa rozhodlo o vedení vzduchom. Pani Pajdušáková bola vedúcou tohto projektu. Arcibiskup ju opisuje ako rozhodnú ženu. Stali sme sa tak, hoci sa nepoznáme, o dosť bližšími :-)

Vzorov máme vôkol seba naozaj veľa. A deti si to niekedy ani neuvedomujú, no i oni sami sú veľmi usilovní. A ich práca bude odmenená :-)

Aká práca? Veď teda - nácviky vianočného pásma. Zas a znova sme sa na ne vrhli, aby výsledný efekt bol pekný. Dnes si deti vyskúšali vystupovanie v plášťoch a dievčence i v krojových sukniach. Premenili sa tak na chvíľku pred vystúpením na drobných netopierov, ktorí si užívali let na svojich čiernych krídlach :-) Keď však začali hrať, stali sa z nich hotoví majstri slova :-) Je pravda, že upozorňovania je ešte v tejto fáze celkom dosť, ale budúci pondelok je už posledný pred vystúpením – odmenou našich drobcov za ich usilovnosť.

Odmenou im bude radosť z vystúpenia, na ktoré sme pozvaní do Alekšiniec a už sa nezadržateľne blíži vesmírnou rýchlosťou :-)

A predsa – ešte jedna odmena bude – Vianočné tvorenie, na ktorom si deti spolu s rodičmi budú môcť vytvoriť ozdôbky na vianočné stromčeky a iné dekorácia. Už sa na nich všetkých veľmi tešíme :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?