Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Ľúbime svojich rodičov :-)

Publikované 19.09.2017 v 09:15 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 54x

Tušíte, čo je u nás nové? Máme veľa chorých kamarátov, ktorým prajeme skoré uzdravenie, ale napriek tomuto nešťastnému faktu sme sa držali programu našich aktivít. A dnes teda prišla na rad téma Lásky k rodičom.

Každý má rodičov a väčšina z nás má to šťastie, že nás ľúbia a my ich. S deťmi sme sa rozprávali o tom, čo nám rodičia dávajú i o tom, čo im môžeme dať my. Zaznelo medzi nami i zopár vtipov – napr. Milé deti – nesmejte sa rodičom preto, že nevedia používať mobil. Oni vás naučili používať príbor a toaletný papier. Alebo často medzi deťmi sa opakujúci: Mamička sa rozpráva so svojím ročným dieťatkom sediacim na nočníku: Kde je zajko, miláčik? Kde je zajko? No, kde je zajo? Dieťa si v duchu myslí: Ježkove oči, mama, dnes som ti ho ukázal minimálne 16-krát a ty si stále nepamätáš, kde ten zajac je?

Okrem vtipov sme sa však rozprávali i o pravidlách, ktoré panujú v rodine a o ich dodržiavaní. Ako tvorivú aktivitu sme tento raz zaradili nie kreslenie či maľovanie, ale písanie básní či listu rodičom a pre rodičov. Pre inšpiráciu deti prečítali báseň od Milana Rúfusa Modlitbu za rodičov. A potom? Pozrite sami na maličkú vzorku toho, čo z čistých sŕdc našich detí za ten kratučký čas vyšlo na papier :-) A tí, ktorí nevedia písať – nakreslili svojho ocina a maminu :-)

Po malom občerstvení prišiel rad na celkom pre deti neplánovaný program – na rytmické cvičenia. Deti s použitím drievok či hoc len rúk vytlieskavali daný rytmus, ktorý bude neskôr základom pre ich vystúpenie vo vytipovaných zariadeniach.

No a prišiel rad aj na básničky. Že aké? Žiadne naše vystúpenie sa nezaobíde i bez hovoreného slova. A tak sme si tento rok vybrali básne Malá rozprávka o repke a Ranená breza. 

Prvú si berú pod patronát mladšie deti a druhú tie staršie. Stalo sa tak, že sme sa s chuťou pustili do umeleckého prednesu, zvolili sme si dedka a babku, malé zvieratká i smejúceho sa krtka. 

Starší zas spoločne vnikali do tajomstva básne o ranenej breze.

A zrazu prišiel zas čas lúčenia. Koľko razy ani nevieme a čas tak rýchlo prejde :-) Nabudúce teda pokračujeme :-)


https://www.facebook.com/rytierskyradsvgorazda/ 

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?