Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Lúky plné farebných kvetov a veselé piesne

Publikované 13.04.2016 v 09:09 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 115x

Výhodou našich priestorov je to, že deti s jarným počasím končiac neskorým jesenným majú možnosť tráviť voľný čas vonku na čerstvom vzduchu a tu i tvoriť a učiť sa. Ak je chladnejšie či príliš veľká horúčava, môžu sa naši drobci schovať do svojej klubovničky. A tak tomu bolo i tento utorok. Stretli sme sa zas po týždni povinností i voľna a začali sme hneď zhurta - a hneď vonku. Ako prvú sme si odbavili angličtinu. Aby deti počúvali anglický jazyk z úst rodených Angličanov či Američanov, rozhodli sme sa spestriť im tieto spoločné chvíle tento krát prekladom známej pesničky – Lava. Okrem peknej melódie deti objavili, že približne chápu i význam textu a čo ešte nevedeli, ľahko sa doučili. Tak verím, že si časom budú vedieť jednoducho preložiť i zaspievať každú pieseň v angličtine.

Následne sme sa vrhli na dokončovanie lúky plnej farebných kvetov, ktoré budú zdobiť našu výstavu výtvarných prác pri príležitosti blížiacej sa Noci kostolov.

Aby deti mali i zmenu, vypočuli si tento deň rozprávku o mužovi, ktorý chcel vlastniť ťažko dosiahnuteľný strom so srdiečkami plniacimi želania. No bol to taký boháč, ktorý si zo srdiečok urobil biznis. Ľudia s trápeniami však boli ochotní zaplatiť akúkoľvek sumu, len aby sa im priania splnili. Toto trvalo, kým však neprišlo dievčatko, ktoré strom zachránilo a i samotný muž nakoniec spoznal, že strom nemá slúžiť iba jeho sebeckým záujmom. Príbeh sa deťom veľmi páčil a naozaj dávali pozor.

Ešte pred rozlúčkou si deti precvičili dramatické pásmo, ktoré vedia naozaj pekne zaspievať.


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?