Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Malí dobrovoľníci začínajú!!!

Publikované 13.06.2017 v 08:52 v kategórii Dobrovoľníctvo, prečítané: 89x

Deti v dnešnej dobe dostávajú v rámci možností svojich rodičov a ich okolia naozaj všetko. Snažíme sa im dávať lásku, zabezpečenie, dobré školy, krúžky...

My sme sa rozhodli vzbudiť v deťoch záujem ešte o niečo viac. Ponúknuť im niečo špeciálne, čo vo svete dospelých miestami začína rezonovať – DOBROVOĽNÍCTVO. Zľakli ste sa? Veríme tomu, že deti sa dokážu priblížiť k srdcu druhého – rovesníka či dospeláka. Túžime deti naučiť nezištne pomáhať druhému. Samozrejme všetky aktivity prispôsobujeme vekovej skupine dievčaťa či chlapca. Samozrejme sme tu pri nich a pre nich, nikdy nie sú sami. Majú však možnosť zamyslieť sa nad životom svojím i životom druhého človeka. Majú možnosť prevziať na svojej úrovni zodpovednosť za seba a svoje skutky. A na to predsa nikdy nie je dosť zavčasu :-)

Práve teraz sa nám začína formovať prvý tím MALÝCH dobrovoľníkov. Je to pár detí, ktoré budú svojim kamarátom starým i novým pomáhať zvládnuť letné aktivity, ktoré my dospeláci plánujeme a organizujeme a do ktorých sa budú i oni môcť aktívne zapojiť.

Ako iste viete, do tejto práce s deťmi už dlhoročne zapájame MLADÝCH ľudí z radov vysokoškolákov a tento rok sa rozširujeme i o absolventov stredných škôl a mládež základných škôl. Zaujímavé bude preto sledovať a viesť i celkom začínajúcich odvážlivcov a podporovať ich v snahe urobiť svet lepším a krajším – v idealizme, ktorý patrí do sveta mladých a ktorý je stimulátorom nás dospelých :-)

Vieme, že je náročné vychovávať deti v dnešnom čase tak, aby sme im vštepili správne hodnoty a dali im základ pre dobrú budúcnosť. Nezištná pomoc druhému človeku toto poslanie rodiča umocňuje.

Preto budeme radi, keď sa zapojíte s nami do výchovy mladých dobrovoľníkov a láskyplných ľudí :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?