Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Malý princ rozpráva o dôvere :-)

Publikované 20.03.2018 v 09:52 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 21x

Končí zima a prichádza oficiálne jar. Ako to vyzeralo s nádychom jari u nás v klubovničke?

Prvým momentom po zvítaní sa bol príbeh z knihy Malého princa od Antoine De Saint – Exupéryho o líške. Je to krásny dialóg Malého princa a líšky o dôvere a priateľstve. Najkrajšie ho vystihuje citát: „Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné.“ Áno, ak bude mať medzi ľuďmi dôvera svoje miesto, naše vzťahy budú priateľské, plné pocitu bezpečia, istoty a lásky.

Deti sa potom rozdelili do skupiniek a vytvorili každý svoj príbeh o kamarátoch a ich vymýšľaní – mali sme malých sprejerov, ktorí budú zdobiť múry na to určené, mali sme naháňačky i vzájomnú pomoc. Keďže deti hrali svoje divadielka bábkami zvieratkami, zábavy a smiechu bolo neúrekom...

Ako ešte upevniť dôveru medzi deťmi v uzavretej klubovni? Von sa veľmi v tento posledný zimný deň ísť nedalo, preto sme sa rozhodli pre kresbu vo dvojici – či v jednom prípade dokonca v trojici. Deti potom hovorili, ako sa v skupinke cítili. Väčšinou bol jeden človiečik dominantný a druhý musel či občas i chcel prijať jeho vedenie. Raz sa nám stalo, že sa stretli dvaja, ktorí boli natoľko dominantní, že sa nám skoro nepodarilo ich pomeriť - no i tom je dôvera :-)

Na záver sme sa vrhli na rozkvitnuté vence. Najskôr boli biele ako sneh, no pod rúčkami našich detí začali rozkvitať ako jarné lúky. Výtvory detí budú určite zdobiť veľkonočné príbytky :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?