Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Marec - mesiac knihy a kráľ Artuš ako náš sprievodca

Publikované 08.03.2017 v 10:35 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 93x

Začal sa nový mesiac – marec – mesiac knihy. Pre naše deti sme pripravili celomesačné oboznamovanie sa s prózou, poéziou a ako klinec programu vlastnú tvorbu. 

Prvým bodom, ktorý sme spomenuli, je próza. Vybrali sme si rytiersku tematiku, ktorá už v našich radoch niekoľkokrát zarezonovala. Je ňou známa legenda o kráľovi Artušovi. Vieme, že v dnešnej dobe viac pozerajú televízor, do tabletov a telefónov a oveľa menej čítajú. Je naozaj málo tých, ktorí si zoberú knihu do ruky. Práve z tohto dôvodu sme deti pousádzali do kruhu a vyzvali ich k čítaniu nahlas. Skupinku našich detí tvoria prevažne školáci – prváci, tretiaci, štvrtáci a piataci. Veľmi milo nás prekvapilo, ako sa s chuťou pustili do lámania dosť ťažkého textu. Perfektní boli, keď si v článku našli anglické slovo „sir“. Ich smiech skoro nebral konca, kedykoľvek ho mali prečítať. 

Aby si zo stretnutia zobrali niečo na pamiatku, mali k spomínanej legende vytvoriť vlastné ilustrácie. A myslím, že sú naozaj originálne.

Na záver sme si zahrali hru na lastovičky, pri ktorej sa drobci po dlhšom sedení nabehali. A samozrejme - ani skákanie cez švihadlo nesmelo chýbať :-)

Ešte sa stihli pozdraviť aj s novou návštevníčkou - bielou Mickou. Mali z nej veľkú radosť a z chuti sa s ňou zahrali.

Tento deň však bol výnimočný ešte jednou udalosťou – prišiel nás navštíviť Šimon. Je to náš dobrovoľník zo skorších čias, ktorý u nás učil angličtinu – a ako vieme objektívne posúdiť, z týchto jeho základov deti čerpajú v škole dodnes – a dramatický krúžok. Sľúbil, že sa u nás ešte niekedy ukáže a my ho takto berieme za slovo a už teraz sa naňho tešíme :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?