Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Maškarný? Skoro :-D

Publikované 01.02.2017 v 08:56 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 87x

Skončil sa prvý mesiac v novom roku a s ním aj naše januárové aktivity. Bola by škoda, keby sme tejto rozlúčke nedali mierne veselý nádych. A keďže sa blíži náš vyhlásený maškarný ples, rozhodli sme sa venovať tejto téme naplno.

Deti sa dozvedeli, aká je tradícia maškarných zábav a plesov vo svete i na Slovensku. Povedali sme si o tom, ako sa pri týchto radovánkach ľudia uvoľnili, mali voľnú ruku dokonca i v kritizovaní spoločnosti a nadriadených, ako sa veselili, podaktorí si aspoň tieto dni užívali hojnosti a naozaj nedbali na nijaké predpísané pravidlá slušného správania, čo deti dosť rozosmialo. Hovorili sme o maskách, ktoré sa často používali i o dôvodoch, prečo to tak bolo. A ešte mnohé iné zaujímavosti.

Potom si deti na znak veselej zábavy vyrobili klauna, ktorý sám o sebe je tiež symbolom smiechu. Každý dostal polovicu postavičky a druhú si musel dokresliť sám. Jednu z nich si potom vyfarbili na farebno, druhú podľa uváženia čiernobielo, či ako sa komu zažiadalo. Obrázky už skrášľujú našu klubovničku.

Napokon sme dali deťom voľnú ruku v maľovaní na tvár. Vytvorili dvojice a navzájom jeden druhého skrášľovali či pomaľovali na nepoznanie :-D Bola to pre nich pravá zábava a oddych. Už teraz sa však tešíme na sobotnú akciu, na ktorú ste všetci pozvaní – stačí sa ohlásiť :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?