Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Naše utorky – stretnutie druhé

Publikované 04.10.2015 v 19:28 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 149x

29.9.2015 sa opäť stretli s deťmi na našich pravidelných stretnutiach.

Náš program bol celkom jednoduchý – zameraný na jeden hlavný cieľ – naučiť deti rešpektovať sa, pomáhať si a vytvoriť jeden silný, priateľský a súdržný tím.

Preto boli tvorivé dielne spojené s týmto cieľom a aktivitou nasledovne – deti spoločne v dvoch skupinách maľovali stromy. Zároveň sa učili dohodnúť sa, spolupracovať na peknom výsledku; technika aktivity spočívala v obtláčaní spodných strán plastových fliaš a prekrojených jabĺk a hrušiek namočených do temperových farieb na papier, na ktorom bol nakreslený strom. Myslím, že výsledky prác boli o to krajšie, s o čo väčším oduševnením sa deti do práce vrhli.

Druhá aktivita Výchova k rytierstvu mala na pláne divadielko O prstoch na jednej ruke – je to jednoduché predstavenie o spolupráci, rešpektovaní sa a vzájomnej pomoci. Deti sa veľa nasmiali, ale zároveň aj pozorne počúvali prednášaný príbeh.

A na záver prišli na rad spoločné a spoločenské hry. Deti si zahrali na dvore hry s témou spoločného úteku pred veľkým obrom, ktorý ich chce chytiť – boli k sebe nohami priviazané pomocou stúh, takže mali veľmi sťaženú chôdzu. Museli sa preto dobre dohodnúť, kedy kto ktorou nohou vykročí. Preto nebola núdza ani o veselé pády a váľanie sa po tráve. Druhá hra bola o úteku pred obrom po kameňoch, ktoré si museli deti obratne podávať a presúvať sa tak spoločne do cieľa. Spoločenské hry boli tiež zamerané na rešpektovanie sa nie s cieľom vyhrať, ale zahrať si spolu.

Tešíme sa na budúci utorok!

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?