Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Odovzdávanie akože Oscarov :-)

Publikované 21.07.2017 v 18:37 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 73x

Posledný deň tohtoročných letných aktivít je za nami. Aj nám je akosi otupno, veď toľko úžasných detí, s ktorými sme mohli stráviť toto leto, to sa pokope len tak nevidí. Každé jedno bolo úžasné, milé, šikovné, poslušné, veselé, šantivé... – proste každé svojím jedinečným spôsobom a predsa všetko spolu boli tie naj deti na svete :-)

No aby som zrekapitulovala tento posledný deň:

Keďže bolo dnes opäť teplo a rodičia už dopredu avizovali, že si pre svoje ratolesti prídu aj skôr, ako zvyčajne, rozhodli sme sa celkom pozmeniť pôvodný program. Začali sme hrami v parku podľa slobodného výberu detí – tak sa nakoniec hralo mestečko Palermo, kde sa už asi všetci vystriedali v jednotlivých rolách a naučili systém hry, vyskúšali sme si na 1000 spôsobov padák a futbal – ten predsa nikdy nesmie chýbať!

A prišla tá slávnostná chvíľa:

Odovzdávanie Oscarov!

Deti si najskôr spoločne pozreli svoj vlastný film, kde boli scenáristami, hercami i kritikmi. Všetci sa smiali. Podanie ich pohľadu na Jánošíka a jeho prínos pre náš slovenský národ bolo proste úžasné. So všetkou vážnosťou sa snažili poňať svoje role a odohrať ich naplno. Keďže sú to však deti, nikdy sa nedá vyhnúť i dokonale vtipným momentom :-D No o tých Vám môžu rozprávať len samotní aktéri :-)

Po navodení dobrej nálady sme sa konečne pustili do oceňovania hercov – za rolu najlepšieho Jánošíka, Uhorčíka, Aničky, najubehanejšieho zbojníka, najtichšiu či najmenšiu chudobnú žienku, najvyššiu či najzhovorčivejšiu boháčku a pod. Deti si červený koberec naozaj zaslúžili a všetky odmeny tiež. Dostali všetko, čo si vyrobili – maľované tričká, turnusové tričká, valašky, vlastné kvetináčiky, vlastnoručne maľované domčeky, chlapci jánošíkovský klobúk a dievčence šatku, sladkosť i brožúrku so scenárom a pozvánkou na cezročné aktivity. Od Senky ešte dostali bublifuky, ktoré boli hitom poobedňajších hier – ďakujeme :-)

Poobede sme sa hrali už len, ako čo prišlo. Veľa sme sa rozprávali, plánovali, snívali...

No a v neposlednom rade by sme chceli veľmi poďakovať našim dobrovoľníkom animátorom – Paťke, Timovi, Karin, Ninke i Danielke, ktorí nám nezištne pomáhali a trávili s nami tieto dni. Prišli o kopu voľného času, ktorý obetovali deťom. Odmenou im bola prednáška od Riša o možno inom pohľade na život, ale veríme, že i dobrý pocit, že sa mohli s nami zabaviť a i niečomu novému naučiť. Srdečná vďaka Vám – animátori :-)

Veľmi by sme chceli veriť, že sa s deťmi stretneme nielen na budúce leto, ale i skôr na cezročných aktivitách. Sú to deti výnimočné a my by sme im chceli dať možnosť vyniknúť v tejto výnimočnosti i na verejnosti – pomôcť im zdokonaliť ich čistý charakter, ktorý im rodičia darovali a podporovali ho. Radi by sme im ponúkli zázemie rovesníkov, ktorí budú zdieľať spoločné hodnoty, sny a ciele. Radi by sme v deťoch podporili túžbu po dobrovoľníctve – pretože hoci sú ešte maličkí alebo i väčší, ich srdcia sú ochotné i schopné dávať ľuďom okolo seba radosť. A ako i teraz počas letných aktivít, radi by sme im darovali kúsok detstva plného hier, tvorivosti a sebarealizácie.

Preto budeme veľmi šťastní, keď sa k nám pridáte i počas budúceho školského roka.

Ale teraz – teraz si všetci dobre oddýchnime, načerpajme silu a energiu do ďalších dní – praje Vám zo srdca kolektív Rytierskeho rádu sv. Gorazda :-)


https://www.facebook.com/rytierskyradsvgorazda/

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?