Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Plesali sme v maskách v štýle Hviezdnej párty :-)

Publikované 04.02.2017 v 22:04 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 127x

Máme za sebou jeden z tých krásne rušných dní....

Málokto si už dnes pamätá na to, že pred pár týždňami boli Vianoce a zrazu badáme, že sa blíži Veľká noc. Pred týmto sviatkom je podľa kresťanských zvyklostí 40-dňové obdobie pôstu. Predchádza mu tak čas veselosti a zábavy – obdobie fašiangov. V tomto čase si aj naši predkovia zvykli usporiadať maškarné plesy a fašiangové zábavy, na ktorých sa prezliekali za rôzne zvieratá, iné osoby a pod. tento zvyk pretrváva do dnešných dní, a tak sme sa rozhodli usporiadať takúto zábavu pre naše deti v rámci spolupráce Rytierskeho rádu sv. Gorazda a Starokatolíckej cirkvi na Slovensku.

Po tomto krátkom úvode sme privítali našich hostí – deti aj rodičov, z ktorých si každý našiel svoje miestečko a mohli sme sa vrhnúť na dlho pripravovaný maškarný ples. Tento rok sa niesol v štýle Hviezdnej party.

Samozrejme nesmel chýbať prípitok 

a predstavenie jednotlivých masiek. Deti boli rozdelené do dvoch tímov, ktoré medzi sebou „súperili“ o prvenstvo, no výhercom sa stal každý, kto sa zabavil.

Prvou hrou bolo Zlož si svoju hviezdu. Niektorí očakávali, že budú mať tvorivé dielne, ale opak bol pravdou. Hádali sme podľa krátkych slovných indícií osobnosti zo sveta športu, hudby či rozprávkové bytosti. Bicykel je jeho život, Čo chladnička dá či jednooká žltá postavička našli svoje mená a zábava sa tak rozprúdila.

Ako by to bolo, keby sme nehádali filmy a rozprávky? Zástupcovia tímov sa troška potrápili s tým, že nesmeli použiť veľa slov, no vynahradili si to pantomímou. Netušila som, že Bob a Bobko či Popoluška už vyšli z kurzu. Ich miesta zaujali v detských mysliach Madagaskar, Mimoni a iné novodobejšie rozprávky.

V ďalšej hre sme sa s naším šoférom dostali napr., na WC, do chlievika bazéna, školy, divadla, ponožky, Mars, do Paríža... Áno, táto hra sa volala Kam to bude, šéfe.

Poslednou hrou bola naša už klasika – Milujem Slovensko – narodeninová party. Samozrejme sme si túto hru prispôsobili. V krabičke, ktorá putovala z rúk do rúk, nebola žiadna časovaná bomba s papierikmi, ale budík nastavený na päť minút. Otázky boli z matematiky, fyziky, dejepisu, prírodovedy, jednoduché i zložitejšie, podľa toho, či sme mali na rade školáčika prváčika alebo piataka. No musím uznať, že deti sú šikovné a nedali sa zmiasť ani chytákmi v podobe – aká je hlavná postava v rozprávke o Popoluške či ako sa volá okresné mesto v nitrianskom okrese.

Išlo o zábavu a zábava sa konala. Deti sa zahrali a na záver si aj zatancovali s balónikmi.

Ďakujeme tak všetkým, ktorí prišli. Dúfame, že sa u nás cítili dobre a nabudúce sa opäť stretneme na ďalšom našom podujatí :-)

Komentáre

Celkom 1 komentár

 • Snina 06.02.2017 v 12:07 zlaté


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?