Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Poďme loviť body!

Publikované 28.10.2015 v 12:45 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 127x

Dnes – 27.10.2015 - deti čakala drobná a predsa podstatná zmena. Pripravili sme si pre nich rozdelenie do dvoch skupín, z ktorých jedna sa volá skupina svišťov a druhá je skupina zajkov. Tieto skupinky majú možnosť prejaviť svoje schopnosti a ukázať druhým, akí sú šikovní. Ako na to prídeme? Každý človiečik bude bodovaný a keď spočítame body všetkých členov skupinky, na konci mesiaca uvidíme, ako sa malým zverencom darilo. Samozrejme budú výhercovia odmenení. Veríme však, že deti sú tak veľmi šikovné, že ich skupinky budú mať rovnaký maximálny počet bodov. Aby sa nám ľahšie pracovalo, prizvali sme si jednu dobrovoľníčku – Danielku, ktorá sa ochotne ujala svišťov. Deti sa s chuťou vrhli na získavanie bodíkov a už teraz jeden druhého napomínajú, ako sa majú správať, aby im body neušli do ďalekých diaľok.

Ináč činnosť detí dnes spočívala vo výrobe venčekov na hroby. Túto aktivitu robievame každý rok. Snažíme sa deťom i takýmto praktickým prejavom ukázať, že sa blíži čas „dušičiek“ – pamiatky zosnulých, kedy si špeciálne spomíname na všetkých našich drahých, ktorí už odišli do duchovného sveta. No snažíme sa dať malým najavo i to, že nie všetky hroby sú ozdobené a teda že nie na všetkých tu na tomto svete niekto spomína. A preto je pekné, aby sa nad tým pozastavili a snažili sa myslieť i na tých, na ktorých nikdy nikto nemyslí...

Potom sa deti vrhli na nácvik vianočného predstavenia, ktoré bude tento rok taktiež pekné. Drobci boli disciplinovaní a snažili sa vydať zo seba čo najviac, aj keď niektorí svoje texty videli len prvý krát.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?