Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Poslušnosť v láske = sloboda, bezpečie a istota

Publikované 27.02.2018 v 08:30 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 27x

William Wiberforce - bojovník za zrušenie otroctva, politik, človek, ktorý nám dnes povedal veľa o Poslušnosti, Poslušnosti v láske, ktorá znamená pre každého, kto v nej úprimne žije, slobodu, bezpečie a istotu. Prečo?

William bol ako dieťa poslušný voči svojim rodičom, no postupne ako dospieval, zahodil svoje zásady dobrého života a prepadol hazardným hrám. Napriek zhýralému životu mal však otvorené srdce, pretože po hlbokých rozhovoroch so svojim priateľom dokázal zmeniť svoj život a obrátiť ho k Dobru – k Bohu. A hoci bol bohatý, nezávislý a úspešný, tieto výhody nevyužíval vo svoj prospech, ale v prospech ľudí, ktorí ho potrebovali. Presadzoval čo najlepšie zákony, ktoré boli v súlade so svetom dobra, obetoval svoju energiu v prospech zrušenia otroctva, podporoval núdznych. Bol poslušný voči Dobru, voči Bohu.

A na jeho príklade vidíme, aká je poslušnosť naplnená láskou k Bohu a druhým – vo vzťahu poslušnosti môžeme žiť slobodne – bez otroctva zlému, nemravným, nedobrým návykom. Dokážeme zmeniť svet na svet plný dobra a lásky, kde budeme slobodne žiť v poslušnosti, istote a bezpečí voči svojim rodičom, súrodencom, rovesníkom, manželom a manželkám, svojmu okoliu a prírode.

Na dôkaz týchto pokladov sme si vďaka daru od Lenky Palkovej :-) vyrobili krásne obálky – taštičky z tapiet. Do nich si deti môžu ukladať svoje spomienky, fotografie, obrázky, čokoľvek budú len chcieť a snáď si spomenú aj na Williama Wilberforca a jeho úprimné nasadenie za boj proti nepráviu, neslobode a za lásku :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?