Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Požehnané Veľkonočné sviatky plné pokoja a radosti :-)

Publikované 11.04.2017 v 13:04 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 84x

Prípravy na Veľkú noc sú v každej domácnosti v plnom prúde. Okná poumývané, koláče napečené, kraslice... Aj my sme sa posledné naše stretnutie venovali krasliciam – tento raz klasickým. 

Deti si vyfúknuté vajíčka nafarbili podľa svojej chuti a potom ich ozdobili klasickými tradičnými motívmi. Druhé škrupinky zas vyskúšali za pomoci našich dobrovoľníkov ozdobiť technikou obtláčania kvietkov a iných prírodnín. 

Keďže však vajíčka museli i nejako zafarbiť, prekvapenie, ako ich výtvory vyzerajú, na nich počká do budúceho stretnutia pekne zabalené v silonkách :-)

Samozrejme sme sa museli i rozcvičiť po toľkom rozprávaní o Veľkej noci a jej význame a i fyzicky sa pripraviť na behanie so šibákom či studenou vodou za dievčatami či naopak pred chlapcami :-) Na túto aktivitku nám poslúžil konečne zelený dvor so šmýkačkou. 

Za výborné občerstvenie sa musíme poďakovať i v mene detí našej dobrovoľníčke Paťke, ktorá napiekla  úžasne chutné a krásne muffínky - vďaka, Paťka :-)

Na záver sme si pol hodinku zaspievali typické i atypicky melodické piesne. Musím uznať, že sa nám rysuje krásne zohratý zbor detských hláskov.

Všetkým Vám, i našim deťom, želáme krásne a požehnané Veľkonočné sviatky :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?