Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Pre-ži(vot) - koncert a piknik v parku

Publikované 26.07.2019 v 19:52 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 77x

Milí moji, nastal deň D – vyvrcholenie celých našich letných aktivít, celého nášho projektu Pre-ži(vot). Hneď, ako sme sa stretli, vydali sme sa ako modrý šmolkovia do parku na Sihoti. Tu sa mal konať koncert spojený s piknikom v tráve, na ktorý sme sa tešili a pripravovali sme sa naň. Boli sme plní očakávaní a tie sa krásne naplnili.

Poprinášať veci, potom doviezť deti, spropagovať – okrem už predchádzajúcej propagácie - i na mieste podujatie medzi ľuďmi, ktorí už v parku boli, to je jedna vec. Druhá zas všetko správne rozmiestniť, dobre sa naladiť – to teda problém nebol, pretože park je jedno krásne a príjemné miesto v týchto horúčavách, ktoré dnes na Slovensku vládnu a s priateľmi a milými ľuďmi vôkol je úžasné. A tretia – rozbehnúť samotnú akciu – o to sa už postaral skvelý Komorný orchester ZOE a všetci poslucháči – tí naši letní i tí, ktorí náhodne či zámerne išli okolo :-)

Prišiel nás navštíviť a chvíľku s nami posedel i pán primátor Hattas, za Nitriansku komunitnú nadáciu pani Kováčová a arcibiskup Starokatolíckej cirkvi na Slovensku Augustín Bačinský - duchovný veľmajster nášho Rytierskeho rádu sv. Gorazda.

Je to tak, že sme sa tento rok rozhodli venovať počas našich letných aktivít predovšetkým oblasti environmentálnej – zoznámili sme sa so životom včiel, potrebou ich ochrany i ochrany prírody, otázkami, ako nielen prežiť v dnešnej dobe, ale hlavne ako správne, plnohodnotne a dobre žiť náš každodenný život.

Zavŕšením všetkého, čo sme pre deti a našich dobrovoľníkov hravou a zážitkovou formou pripravili, je prepojenie spoločenských vzťahov, sveta prírody a umeleckého zážitku v podobe koncertu komorného orchestra ZOE. Hudba, ktorá plynula z ich hudobných nástrojov, naplnila naše srdcia a verím, že i samotné stromy v parku, ktoré budú tichú melódiu hrať ešte dlho :-)

Cieľom celého dnešného podujatia bolo teda nielen si oddýchnuť pri počúvaní krásnej hudby, nielen byť so svojimi starými či novými priateľmi, nielen získať nové informácie zo sveta ochrany životného prostredia a toho, čo preň môžeme urobiť my sami, ale i povzniesť svojho ducha – nechať sa inšpirovať k výnimočným skutkom a dokonalému dobrému životu pre tento svet.

A veľká vďaka za toto všetko patrí i Nitrianskej komunitnej nadácii, Mestu Nitra a ich grantovému programu Mením Moje Mesto i Starokatolíckej cirkvi na Slovensku za to, že nás podporili a mohli sme tak deťom darovať – verím, že so mnou deti súhlasia – krásne chvíle :-)

A tak sa priblížil ozajstný záver – odovzdávanie darčekov, posledné slová rozlúčky, upratovanie, zatvorenie bránky... No veríme, že nie nadlho. Pomaly sa totiž už začíname pripravovať na cezročné aktivity, ktoré budú naplnené opäť zas novými témami, novými zážitkami a novým duchom :-)

Preto si oddýchnite počas prázdnin, načerpajte silu do nového školského roka a už teraz sa na Vás tešíme v septembri :-)

https://www.facebook.com/rytierskyradsvgorazda/?ref=bookmarks


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?