Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Priateľstvo

Publikované 14.11.2017 v 08:49 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 40x

Tak poďme bojovať! No začíname asi troška zhurta. Ako však vyzerala minulosť a ako vyzerá súčasnosť? Ruku na srdce – nie práve mierumilovne.

No aby sme začali pozitívnejšie, porozprávali sme si krátky príbeh o priateľstve, ktoré odpúšťa, pomáha, o priateľstve v dobrom i zlom. Pozná niekto z Vás spisovateľa Jaroslava Foglara a jeho knihu Chata v jazernej kotline? Ide o príbeh dvoch chlapcov, ktorí sa stretli za ťažkých okolností, ale spojilo ich pevné puto kamarátstva. Spoločne prežívajú krásne chvíle v prírode, zdolávajú úskalia spojené s neprajníkmi, zažívajú mnohé dobrodružstvá. Pred koncom ich však rozdelí nesprávny životný štýl, ako to už v mnohých prípadoch dospievajúcich ľudí býva – flákanie sa po meste, chodenie poza školu a fajčenie. A tak sa stane, že jeden z dvojice ťažko ochorie a na prahu smrti, opustený nesprávnou partiou, volá o odpustenie a opätovne prosí o staré rozpadnuté priateľstvo. A priatelia stoja pri sebe v dobrom i zlom. Tak tomu bolo i tento raz. Chlapci spoločne prekonajú všetky prekážky a na jar sa môžu opäť vydať do svojej jazernej kotliny.

Priateľstvo – pojem, ktorí má už dnes celkom iný význam. Pomotal sa nám s partnerským vzťahom. Je to škoda, pretože priatelia sú ako súrodenci a toto vzácne puto, keď funguje, ako má, pretrvá navždy.

Kiežby všetky naše deti mali po svojom boku ozajstných priateľov.

Takým priateľom je i Ježiš. Začíname sa pripravovať na Vianoce. My nacvičujeme, podaktorí nakupujú veci, ktorými chcú urobiť druhým radosť...

Aké je však posolstvo týchto každoročne sa opakujúcich sviatkov? To sa práve snažíme našim deťom darovať v podobe vianočných vystúpení. Ako?

Nechajte sa prekvapiť, veď sme ešte len začali s nácvikmi :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?