Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Príbeh námorníka - deň tretí

Publikované 22.07.2020 v 19:53 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 42x

Dnes sa náš námorník plavil po veľkej búrke a po prepade pirátmi celý doráňaný, vyčerpaný, po strate niekoľkých mužov. Nikde ani ostrov, ani kúsok pevniny. Hlad, zúfalstvo, toto všetko ho zmáha...

A naše deti? Tie teda nezmôže nič :-D Po krátkej prezentácii o loďstve sme preverili ich vedomosti z geografie – poznajú okolité štáty európske i tie vzdialenejšie? Stratili, či nestratili by sa vo svete? No nebojte sa, všetko vedia. Učitelia môžu byť na nich právom hrdí. No nie je test ako test. Dnes bol pre nich pripravený aj druhý – viac záludný testík – a to z vedomostí o Pirátoch z Karibiku. Priznám sa, že som veľmi tento film nesledovala, takže jediné som vedela, že tam bol akýsi kraken a ktosi hral na organe. No deti tie, teda vedia naozaj všetko :-)

Po rozcvičke na povel kapitána urob... sme si ešte zopakovali prísahu námorníka a potom sme sa vybrali do parku. Tam sme usporiadali sparťanskú súťaž v hbitosti, rýchlosti a pružnosti. Decká mali prebehnúť trasu, na ktorej boli z krepového papiera vytvorené prekážky. Tie museli buď podliezť, alebo preskočiť. Kto ako sa rozhodol. Ďalej ich čakala megapavučina medzi stromami. Iba tí opatrní nepotrhali jej farebné vlákna...

Nuž a zas klasika naša parková – rozhovory na každú tému vrátane znamení, v akom je kto narodený, či vzťahové otázky, smiech a dobrá nálada, hojdačky i futbal a hlavne – zas tento turnus pokračujeme v pletení copíkov. Hádam každé druhé dievča už je modré, ružové či akokoľvek farebné :-) A veľmi im to všetkým svedčí.

Poobede sme pre našu Niku na tajnej porade pripravili prekvapenie. Všetky deti sme zavolali do kruhu a po dlhšom čakaní a napätí, pretože nie všetci vedeli, čo ich čaká, sme spustili: veľa šťastia zdravia, milá Nika! Na jej krásne 18.narodeniny sme jej darovali muffinkovú tortu, na ktorej nechceli horieť potvorky farebné sviečky, ale nakoniec sa predsa dalo pár presvedčiť :-) a balóniky 1 a 8. Máme ju veľmi radi – je to šikovná, obetavá, ochotná, pracovitá, svedomitá, dobrosrdečná, milá...naj dievčinka, sme veľmi radi, že ju máme medzi sebou a ešte raz – všetko najlepšie, milá Nika!

po vodných hrách, rytiersko-pirátskych súbojoch s mečmi a sekerami, ktoré im priniesol Paťo a ako hlavný kapitán na nich dával pozor, a x-boxe sme sa pustili s nevôľou a polovôľou do tvoriviek. Každý stôl si zvolil svojho kapitána lode, ktorý mal žrebovať tímovú tému. Môj stôl si napr. vylosoval prístav, iní mali morské dno, ďalší útesy, ryby... Potom sa deti dohodli, aké pomôcky budú potrebovať a kapitán im ich zabezpečil. Na záver príprav stačilo už len načrtnúť obraz a maľba sa mohla začať. Deti maľovali, lepili, vystrihovali... Pod ich šikovnými rúčkami vznikli krásne obrazy. Žiaľ sa nám ich nepodarilo celkom dokončiť, pretože rodičia si svojich námorníkov začali brať postupne domov. No možno zajtra všetko dotiahneme do vysnívaného konca? Uvidíme, pretože nás čaká výlet do Levíc :-) Preto nech si nik nezabudne dobrú náladu, vak, fľašu na vodu a maličké vreckové. Táborové tričká a nákrčníky deti dostanú naše tohtoročné :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?