Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Príbeh námorníka - začíname :-)

Publikované 20.07.2020 v 19:01 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 49x

Nový týždeň, nový turnus, nové zážitky, nové poznatky... Tak sa začína druhý turnus denných letných aktivít Príbeh námorníka. Poznáte všetky pravidlá správneho námorníka? Ako má byť nápomocný, poslušný, pozorný, opatrný...? Naše deti si vypočuli nielen prísahu námorníka, ale i časť z denníka jedného z námorníkov z úst jeho dieťaťa. A spoločne vytvorili svojimi odtlačkami rúk i vlastnú námornícku vlajku, ktorá nesmie chýbať na žiadnej lodi.

Naučili sme sa mnoho i o moreplavcovi Fernão de Magalhães. Bol to statočný a odvážny človek. Jeho snom, ktorý sa mu i splnil, bolo dokázať, že Zem je guľatá. A o tom, že to v jeho časoch nebolo vôbec jednoduché, svedčia za svoju mienku presvedčení no prenasledovaní. No on sa spolu s 250-timi námorníkmi na smelú plavbu vydal a ak by nešťastne nezahynul po otrave jedovatým šípom, určite by ho doma veľkolepo vítali. Takto sa vrátila iba malilinká skupinka 18-tich jeho verných, ktorí prežili a na oltár kaplnky za svojho milovaného a uznávaného kapitána bosí zaniesli zapálené sviece. No nie všetci moreplavci sú uznávaní a milovaní, ako bol Magalhães. Príkladom toho negatívneho, z ktorého si príklad brať nemusíme, je napr. Francis Drake...

No neučíme sa iba - aj sa naháňame, skáčeme v parku z ostrova na ostrov v rytme hudby, hráme mestečko Palermo, futbal, na pirátov podľa vlastnej fantázie... A tak sa park ozýva i tieto dni smiechom našich detí :-)

Poobede sme tancovali Let´s dance a v rámci vodných hier nastala nielen tobogánová a oblievačková zábava, ale veľkí i malí chytali správne a nesprávne ryby – však kto by už len stál o nadmerné pitie kofeínu, infarkt či rôzne choroby... Lepšie sú rybky typu pohyb, radosť či šťastie. Že to ale nie je len tak, taký rybolov, vám vedia povedať naši odvážlivci, pretože rybky lovili bez pomoci rúk :-) Po všetkých aktivitách sme zažili i správny pirátsky oddych – do ticha znel šum vĺn morského bubna i ťukanie kvapiek dažďa na podlahu paluby. A tak sa, síce nie, už v tichu ;-), skončil náš prvý deň :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?