Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Rodostrom ide ruka v ruke s úctou k starším

Publikované 26.09.2017 v 15:21 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 65x

Nový deň, nová téma. Dnes sme sa sústredili okrem lásky k rodičom i na úctu k starým rodičom. Blíži sa mesiac október – mesiac úcty k starším a my sme sa rozhodli predbehnúť dobu a vrhnúť sa na túto tému už s predstihom zopár dní.

Príkladom nám bola známa kniha Babička od Boženy Němcovej. Najskôr sme si porozprávali niečo o živote tejto výnimočnej autorky mnohých literárnych diel a potom sme si porozprávali o samotnej knihe a hlavne o jej hlavnej postave – o babičke.

Každý z nás má svojich starých rodičov, každý vo svojom živote stretáva starších ľudí vo svojom okolí. Je dôležité vážiť si ich – zažili predsa už toľko v živote – dobrého, ťažkého... Áno – zaznelo i pri tejto zopár úsmevných vyjadrení typu: Maličká vnučka telefonuje svojej babke: Babka? Príď k nám. Tvoja dcéra na mňa kričí :-)

Ale i vážne vyjadrenia z príbehu starého muža, ktorý prišiel do opravovne telefónov s tým, aby mu telefón opravili. Opravár po prehliadke aparátu hovorí: „Pane, ale Váš telefón je v poriadku a funguje.“ Na to mu starý muž so slzami v očiach odvetí: „Tak prečo mi moje deti nevolajú?“

My chceme svoju pozornosť venovať i tým starším ľuďom, ktorí nemôžu byť so svojou rodinou. Chceme im urobiť radosť, vyčariť úsmev na tvári svojou prácou, naším vystúpením. Preto deti i dnes nacvičovali krátke vystúpenie pozostávajúce z niekoľkých častí. Veľkí i malí budú mať priestor ukázať svoje herecké schopnosti. A zábavy pri nácvikoch nie je nikdy dosť :-) Viac nepovieme – ešte uvidíme, ako sa nám program bude vyvíjať :-)

Na záver deti vytvorili vlastný rodostrom. Každému sa práca veľmi podarila a každého pohltila. V očiach našich ratolestí bolo vidieť zaujatie a v ich mysliach sa vynárali jednotlivé tváre blízkych, na ktorých pri práci mysleli. Škoda len, že papiere nemajú zväčšovaciu schopnosť, aby sa natiahli presne podľa potreby detí :-D

Zaujala Vás naša činnosť? Pokojne sa môžete na nás prísť pozrieť a zapojiť sa :-) Hostí máme radi a sú u nás vždy vítaní :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?