Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Rozlúčka s Tvárou sveta

Publikované 07.07.2017 v 18:48 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 61x

Dnešný deň má výnimočný dátum a tak tomu bolo i nášmu dnešnému stretnutiu. Bolo posledným z prvého turnusu – Tváre sveta a my sme sa snažili si ho naplno užiť.

Aby sme však dodržali harmonogram, rozhodli sme sa venovať najskôr Antarktíde a Arktíde a ich dosahovaniu – to znamenalo pre vtedajších ľudí cenu krvi a potu a dokonca podaktorých stálo i život. My sme to až tak vážne tento raz nebrali – skôr sme si zahrali na rozbehnutom začiatku horúceho leta príjemné schladenie v podobe zimných hier ako je hokejový slalom – prechod okolo prekážok s metlou namiesto hokejky a loptou namiesto puku :-) 

a naháňanie Palčeka a obra.

Po prestávočke sme sa vrhli pre zmenu zas na Kokosový ostrov. Prenasledovali sme pirátov na ostrov, kde skryli poklad. Dozvedeli sme sa, že ho nikto nikdy nenašiel a dnes je tento ostrov chránený. No to už – deti mi sľúbili, že keď sa raz náhodou na Kokosový ostrov dostanú a nájdu ukrytý pirátsky poklad, nezabudnú na svoju starú známu a jednu zlatku z nesmierneho bohatstva mi prinesú :-D 

Deti sa zahrali na krabov, z dievčat urobili krásnych dikobrazov a ešte aj jedna skupinka hercov opäť podala super výkon pri nacvičovaní ochotníckeho divadla o Želmauyz a statočnom lovcovi :-)

Ach áno – koniec sa priblížil veľmi rýchlo – futbal, mestečko Palermo, dobývanie tajného ostrova, nájdenie stratenej pošty, to všetko veštilo záverečný ceremoniál. A ten naozaj prišiel. 

Deti hľadali truhlicu plnú pokladov a našli ju. Dostali z nej na pamiatku Tváre sveta knižočku s lúštením rôznych záhad, lietadielko, ktoré si vyrobili zo štipcov, sladké drievko, brožúrku s textami našich stretnutí, pozvánku na cezročné aktivity a podaktorí, s ktorými sa toto leto už nestretneme, i tričko a bandanku.

Chceme sa poďakovať našim dobrovoľníkom, ktorí nezištne pomáhali s nasadením vlastných životov pri aktivitách s deťmi a venovali im svoj voľný čas. Ste ozaj úžasní!

Všetky deti boli neskutočne milé, hravé, poslušné, učenlivé, zlaté... Sú to naj deti na svete a rodičia na nich môžu byť právom hrdí :-) Sme všetci veľmi šťastní, že sme spolu mohli stráviť nádherné chvíle a dúfame, že sa čoskoro opäť uvidíme :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?