Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Sadíme a cvičíme, nacvičujeme!

Publikované 20.04.2016 v 09:22 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 127x

Náš spoločný čas dospelých a detí a naopak pokračoval tým, čím minule končil – pesničkou. Na hodinke angličtiny sme si prečítali, preložili a zaspievali klasiku od Beatles – Imagine. Deti sa nakoniec odviazali a z chuti si veselo zatancovali. 

Aby však deň pokračoval vo všetkej vážnosti, prečítali sme si opäť list od sv. Gorazda o tom, ako jeho učitelia spolu s ním prišli do Ríma a vybojovali nám liturgický jazyk – našu slovenčinu (staroslovienčinu). Dozvedeli sme sa i to, že Cyril v Ríme zomrel a je tam i pochovaný. Pokračovanie nás čaká zas nabudúce. Aby však neostalo len pri teoretickom učení, ale sa toto deťom dostalo pod kožu, zahrali sme si na dvore hru o dobývaní Ríma a prinesení písiem na hlavný oltár chrámu formou upravenej hry na slepú babu. Hra sa deťom veľmi páčila a radi by si ju zahrali viac krát. 

Potom sme sa vrhli na nácvik dramatického krúžku s prepleteným tancom, pri ktorom bolo veľa smiechu a i na výrobu kvetov z polystyrénových guličiek a servítok. Tieto však budeme môcť dokončiť až na budúci týždeň. 

Po krátkej prestávke si deti ešte zacvičili Sparťana. 

A nakoniec? Nakoniec sme spoločne s deťmi zasadili tri stromčeky na náš dvor. Tieto budú deťom robiť tieň pri horúcich letných dňoch a dospelým pri posedení na lavičke.


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?