Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Šijem, šijem loptičky...

Publikované 30.01.2018 v 11:04 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 57x

Šijem, šijem, pomaličky, košieľku i nohavičky – či skôr loptičky?

Naše deti sa dnes dozvedeli o svetoznámom futbalistovi Pelém. Je to človek pochádzajúci z Brazílie, bol najmladším účastníkom majstrovstiev sveta, ktorý skóroval vo finále majstrovstiev, keď 29. júna 1958 vo veku 17 rokov a 249 dní v Štokholme strelil dva góly proti Švédsku (5:2). Brazília vtedy vyhrala svoje prvé majstrovstvá sveta.

V roku 1970 dve nepriateľské frakcie nigérijskej občianskej vojny dokonca súhlasili so 48-hodinovým prímerím, aby mohli vidieť Pelého na exhibičnom zápase v Lagose.

Bol považovaný za perfektného záložníka i útočníka, výborného zakončovateľa a výnimočného v driblovaní i prihrávaní. Bol obdivovaný pre svoju rýchlosť a schopnosť skórovať hlavou (i napriek relatívnej malej výške) a počas svojej kariéry vsietil vo všetkých zápasoch dohromady 1281 gólov. Od roku 1977, keď skončil s aktívnou kariérou je veľvyslancom športu.

Je to výnimočný človek, ktorý svojou sebadisciplínou, ale i rešpektovaním autorít – napr. svojich trénerov, dokázal veľké veci v oblasti futbalu.

Ako je to s nami? Rešpektujeme i my svojich nadriadených? Svojich rodičov, učiteľov, šéfov v práci? Aký je to rešpekt? Založený na úcte či pohŕdaní?

Zaujímavou otázkou pre deti je i téma fér play. V živote musí každý rešpektovať pravidlá a nimi sa riadiť. Je potrebné, aby sme našim deťom vniesli do sŕdc tie ozajstné životné kréda, ktoré ich prevedú životom bezpečne.

No dosť bolo rečí :-)

Vďaka Lenke Palkovej, ktorá nám darovala látky a výplne, sme sa vrhli na šitie loptičiek. Každý si vypchal svoj polotovar, čo im pripravila naša Anička, a ihla niť spravili svoje. Na svete sme zrazu mali toľko malých bucatých loptičiek, z ktorých sa deti úprimne tešili.

Zahrali sme si i – ako ináč – no predsa futbal, prišiel na rad i padák, skákanie cez švihadlo a klavírne sonety :-)

Veď predsa musíme využiť jeden z jarných dní uprostred zimy pekne vonku na čerstvom vzduchu :-D

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?