Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Skladáme mozaiku

Publikované 07.02.2017 v 08:44 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 104x

Viete, ako sa skladá mozaika z drobných kamienkov? Viete, aké krásne diela dokázali umelci z takýchto drobností poskladať? A čo si myslíte, dá sa použiť tento príklad vo výchove detí? Všetci sme malé kamienky v mozaike života, ľudstva... Každý z nás má svoje miesto a každý má svoju rolu, bez ktorej by obraz nebol úplný.

My sme si s deťmi vyskúšali vytvoriť takúto mozaiku s pomocou drobných natrhaných papierikov. Každý dostal výkres s plachetnicou, sovičkou, vláčikom či lietadlom. Niektorí sa rozhodli vymaľovať pozadie, iní samotný obrázok vodovými farbami a tú druhú časť, ktorá ostala biela, polepili "kamienkami“. Práce sú naozaj krásne a hoci sme predpokladali, že budeme hrať na záver viacero hier a prácu si rozložíme na dve stretnutia, drobci sa tak chytili papiera a lepidla, že všetko dokončili na jeden šup :-)

A keďže sme sa nestihli zahrať na maškarnom plese ešte tri hry, rozhodli sme sa zaradiť ich do nášho pondelkového stretnutia. Hra Uhádni, čo kreslím sa všetkým páčila a kriku, smiechu a dôvtipu, kedy každý chcel uhádnuť prvý už z prvej čiary bolo naozaj veľa :-)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?