Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Skolaudovali sme "Cestou necestou, vždy s úsmevom"

Publikované 02.06.2015 v 14:19 v kategórii Naše projekty, prečítané: 162x

Samotná kolaudácia chodníka prebehla na Deň detí, 1.6.2015, čomu sme sa veľmi potešili. Zúčastnilo sa jej takmer 162 detí z materskej školy na Čajkovského ulici a jej zamestnanci. Prišlo aj niekoľko okoloidúcich. Po oslovení médií nás kontaktovala televízia Nitrička aj so svojím kameramanom a redaktorkou. Záznam bol uverejnený dňa 1.6.2015 na webovej stránke televízie Nitrička (http://www.tvnitricka.sk/buxus/generate_page.php?page_id=4708)

Akcia spočívala v odohraní divadielka o Pravom rytierovi a zábavných hrách pre deti. Rozprávka o rytierovi sa nesie v duchu hodnôt propagovaných Rytierskym Radom sv. Gorazda a jej hlavným odkazom je, že podstata rytierstva nespočíva v sile svalov, bojových technikách alebo zbraniach. Naopak, poslaním rytierstva je odvahu, silu a pohybové zručnosti používať v prospech iných, tých ktorí to potrebujú. Je to cesta, ktorá vedie k rozvoju všímavosti, slušnosti a obetavosti, cesta k pravému rytierstvu.

A však tí, pre ktorých rytierske remeslo je len príležitosťou predviesť svoju silu a odvahu, dokázať svoju prevahu nad ostatnými, pravými rytiermi sa nikdy nestanú.

Rozprávka sa taktiež snaží ukázať, že aj v situáciách, v ktorých sa jediným správnym východiskom zdá použite fyzickej sily (boj s drakom), vďaka slušnosti a zhovievavosti, môžu sa objaviť iné spôsoby riešenia problému.

A na záver kráľovná rozprávkovej ríše odkazuje, že skutočná radosť a zábava môže sa objaviť len tam, kde ľudia sa navzájom vážia, sú voči sebe slušní a ohľaduplní, kde nepresadzujú len seba ale dovoľujú aj ostatným vyniknúť a tešia sa z ich úspechov.

Podujatie pre deti bolo obohatené aj rytierskym turnajom, hrou na flaute, a na konci programu boli deti jednotlivo pasované za rytierov a dvorné dámy a boli im odovzdané darčeky z pokladu rozprávkovej kráľovnej, ktorým sa deti veľmi potešili.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?