Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Školíme sa na leto :-)

Publikované 10.04.2019 v 09:05 v kategórii Dobrovoľníctvo, prečítané: 38x

A je to tu! Konečne sme sa stretli :-) My a naše dobrovoľníčky pripravujúce sa pomáhať deťom na letných aktivitách. S niektorými sa poznáme už niekoľko rokov, niektoré medzi nás prišli prvý krát. A všetky boli úžasné jedinečné Osobnosti.

Ako prebiehalo naše stretko?

Pod vedením Biskupského seminára Starokatolíckej cirkvi na Slovensku bola usporiadaná prvá časť školenia dobrovoľníkov Rytierskeho rádu sv. Gorazda.

Na prvotné rozptýlenie dostali dievčatá hneď informáciu, že budú písať test. Rozdali sme im papiere, perá... a začali kresliť. Zamyslite sa s nimi i vy – čo by ste si so sebou zobrali na opustený ostrov? Väčšina dievčat si zobrala niekoho blízkeho. A je to tak – i na našich letných aktivitách sa budeme všetci stretávať na jednom mieste, „opustenom ostrove“ :-) Našla sa i praktická dušička, ktorá si so sebou zobrala udicu. A veru, letné aktivity sú i o samotných aktivitách s deťmi. Takže každá odpoveď bola správna.

V tomto bode však prišiel čas na samotnú prednášku o dobrovoľníctve. Čo to vlastne dobrovoľníctvo je, podľa akých zákonov sa u nás na Slovensku táto činnosť riadi, aké základné formy dobrovoľníctva poznáme alebo ešte napr. kto sa môže stať dobrovoľníkom. A presne tieto body sa ocitli i v teste, nad ktorým sa dievčatá potrápili ;-)

Keďže všetky baby písomnou skúškou prešli, mohli si zahrať ešte jednu hru, ktorá vypovedá niečo málo o ich osobnosti a o práci v tímoch. Táto hra sa volá Záchranný čln. Čo by ste z člna vyhodili, keby ste si smeli nechať len 5 vecí? Ale pozor – celá skupina sa musí na vyhadzovaní zhodnúť! Nuž, neskôr oplakaný švajčiarsky nožík, plastové vedro či opaľovací krém nenašli svoje miestečko na loďkách ani jedného tímu. Za to svetlica, minerálka a harpúna sa ocitli všade :-)

Po zábavných momentoch, výbuchoch smiechu i vážnych situáciách, ktoré sa zaplietli do celého nášho stretnutia, prišiel čas na záverečné slová rozlúčky a nádej, že sa naozaj stretneme ešte na jednom predakčnom stretnutí, než sa pribehne leto a s ním Letné aktivity :-)

Vďaka, dievčatá, za Váš čas, ochotu pracovať a i zabaviť sa :-)


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?