Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Sliepočky, Morena a jar

Publikované 16.03.2016 v 09:03 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 106x

Konečne sa o pár dní začne aj nové kalendárne ročné obdobie – jar! Doteraz nám viac pršalo, ako snežilo, viac bolo relatívne teplo, ako by mrzlo. Teraz sa začne čas, kedy už dážď a teplo privítame s otvorenou náručou. A k tejto téme sme sa začali učiť aj na hodine angličtiny a tvoriť na tvorivých dielňach.

Deti vyrobili papierové sliepočky v podobe košíčkov, do ktorých si na ďalšom stretnutí budú môcť vložiť i vlastnoručne ozdobené vajíčka. Veď s jarou sa blíži i Veľká noc a preto by bolo dobré, aby sme si pripomenuli naše tradície. Pokiaľ teda ide o ne – zvyky našich predkov – tieto sme si pripomenuli kolektívnym tvorením a zdobením Moreny a pripomenutím si jej významu pre našich prapra...dedov a prapra...babičky a dnes i pre nás.

Deti si ešte vypočuli rozprávku pre Filipka od šikovnej a múdrej babičky o tom, že je dôležité hľadať v každom človeku to, čo je v jeho vnútri, v jeho srdci.

Na záver si ešte stihli precvičiť niekoľko piesní s jarnou tematikou a už od dnešného dňa začíname vyfukovať vajíčka na zdobenie veľkonočných kraslíc na naše ďalšie stretnutie.Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?