Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Svet snov :-)

Publikované 12.09.2017 v 09:19 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 55x

Prázdniny uplynuli ako voda do už dávnej minulosti a my stojíme na začiatku rozbehnutého školského roka. A ako by to bolo, keby sme nezačali naše dlho plánované cezročné aktivity?

Keďže sa čas naplnil a prišli naši malí rytieri, rozhodli sme sa začať pekne so šampanským – detským samozrejme :-) Potom sme sa oboznámili s pravidlami, ktoré budú platiť na našich stretnutiach – hlavne jedno – budem potichu a počúvať, keď rozpráva dospelý :-P a vrhli sme sa do naozaj krásneho Sveta snov :-)

Svet snov – téma prvého dňa. My dospeláci už málokedy snívame. Naše deti našťastie tento krásny zvyk majú. Najskôr sme si povedali zopár zaujímavostí zo sveta prírody – najvyššie vrchy sveta, najnižšie miesto na Zemi, rýchlosť tečúcej lávy... Je toho tak veľa – krásnych i napínavých vecí, ktoré môžeme obdivovať a i využívať vo svoj prospech. Toto všetko nám bolo dané, aby sme mohli byť šťastní. Je to predsa ako s mladým mužom a ženou, ktorí sa z lásky zosobášia, postavia dom, zasadia strom a majú veľa veľa detí, ktorým môžu odovzdávať svoju lásku :-) Tak je tomu i s nami. Keď vyrastieme – a predovšetkým keď vyrastieme v dobrých ľudí, môžeme založiť milujúce rodiny, vytvoriť krásne susedské vzťahy, dobré spoločenstvá a úžasný svet... :-)

Naše deti vedia snívať a tento úžasný ideál bez strachu, vojen, chorôb a mnohých iných nedostatkov si vedia veľmi ľahko predstaviť. Veď o tom svedčia aj ich originálne obrazy. Pre upevnenie prvej témy sme sa rozhodli namaľovať na plátno našu Zem, ideálny svet, svet lásky a dobra :-) Deti sú praví umelci a do práce sa vrhli s chuťou im vlastnou.

Jedno je ale škoda – zas sme nestihli urobiť všetko, čo sme si naplánovali. Ale na čo sa naháňať? Dôležité je, že deti sa cítili uvoľnene, veľa sa rozprávali a smiali. A musím ich pochváliť – pomáhali upratovať :-)

A nabudúce? Program je už pripravený a máme sa na čo tešiť!

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?