Rytiersky rád sv. Gorazda"Budúcnosť bude patriť tomu, kto prinesie svetu najväčšiu nádej"

Svinka ripitinka a kolobeh života vedú k dokonalosti jednotlivca :-)

Publikované 06.02.2018 v 08:48 v kategórii Výchovno-vzdelávacie aktivity, prečítané: 50x

Dnešný deň sa niesol v znamení chrípky. Prišlo nás máličko. No nenechali sme sa uniesť smútkom a vrhli sme sa s chuťou do práce. Aká bola téma dnešného stretnutia?

Dokonalosť jednotlivca – Predpoklad vytvorenia partnerského vzťahu. Že to znie pre deti moc teoreticky? Ani nie. Je to téma, ktorou je dôležité sa zaoberať už od malička – samozrejme primerane veku.

My sme sa začali rozprávať o cykle života, pričom nám veľmi pomohli hlavne žabky, motýle a tekvice:-)

Semienko v zemi vyklíči, vyrastie z neho malá rastlinka, z nej dospelá. Ako zrelá rastlinka potom zakvitne a prinesie plody. V nich je ukryté semienko a kolobeh života môže pokračovať.

Taktiež žabka: z vajíčka sa vyvinie žubrienka s chvostíkom. Zo žubrienky mladučký jedinec a z neho dospelá žaba, ktorá môže opäť naklásť vajíčka a kolobeh života môže pokračovať.

Aj človek sa vyvíja. Vyvíja sa nielen jeho telo od počatia cez narodenie a život na zemi, ale i jeho duchovné telo, ktoré po smrti žije v duchovnom svete.

Človek je ako nepísaný list papiera, keď sa narodí a postupne naň môže nanášať farby. Čím harmonickejšie, tým krajšie a vznešenejšie dielo vznikne.

Keď si vytvoríme čisté a dobré vzťahy so svojimi rodičmi, súrodencami, kamarátmi, rovesníkmi... potom sme pripravení vytvoriť si i krásny vzťah so svojim budúcim partnerom – muž so ženou, žena s mužom.

A kolobeh života môže fungovať – sila lásky môže cirkulovať:-)

No aby deti dostali tému i do rúk, každý si povinne zopakoval biológiu:-) Deti dostali jednotlivé vývojové štádiá spomínanej žaby, ktoré rozstrihali a nalepili na papier. Vznikla im tak malá, fixkami dokresľovaná koláž. A tie vtipné komentáre!

Na záver sme si zahrali viacero hier, pretože nie všetky sa osvedčili, kým sme našli tú pravú pre náš deň. Vyskúšali sme si zoologickú záhradu a nohy a ruky, ale až svinka ripitinka našla smiech v srdciach našich veľkých i malých detí.

Tešíme sa na Vás nabudúce. Tento raz už v sobotu na maškarnom plese:-)

="msonormal">

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?